حزب می خواهد در خفقان کامل حکم بوشیلای را در تابستان صادر کند

کد خبر 7886 - 1392 05 | تاریخ: 1169 روز پیش-1392/05/17 | ساعت: 17:45

خبرنگار شبکه فرانس بیست و چهار در پکن تصریح کرد اتهامات مبهمی به رئیس سابق حزب کمیونیست چین وارد شده است. 
 
 
باتیست فالووز خبرنگار این شبکه افزود بو شیلای رسما به فساد و سوءاستفاده از قدرت متهم شده است. اتهامات وارد شده به بو شیلای عبارتند از فساد؛ ارتشاء و سوء استفاده از قدرت. بو شیلای به دریافت و پرداخت مبالغ هنگفتی رشوه متهم شده است. وی همچنین به استفاده از موقعیت بلندپایه خود برای منافع شخصی خود و نزدیکانش متهم شده است. 
 
هنوز معلوم نیست چه مبالغی مطرح شده و ابعاد فساد چقدر بوده است. هیچ اشاره ای به نیل آیوود نیز نشده است. آیوود یکی از اتباع انگلیسی است که دو سال پیش در چیونگ شینگ کشته شد. همسر بو شیلای به طراحی قتل این تبعه انگلیسی متهم شده بود. در اتهامات وارد شده به بو شیلای اشاره ای به این قتل نشده و به احتمال زیاد در حزب کمونیست به تفاهمی درباره سرنوشت وی دست یافته اند. 
 
محاکمه بو شیلای در شهر جینان به دور از پکن و به دور از محل بو شیلای برگزار خواهد شد.  مسئولان حزب کمونیست چین می خواهند بی سر و صدا رفتار کنند و در طول تعطیلات تابستانی و به ویژه در غیاب خبرنگاران خارجی از پکن حکم خود را صادر کنند.


منبع : واحد مرکزی خبر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 10 + 4 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار