تنشی بی سابقه در روابط آمریکا و روسیه

کد خبر 7898 - 1392 05 | تاریخ: 1503 روز پیش-1392/05/18 | ساعت: 01:58

یک تحلیلگر روسی گفت: تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای لغو نشست با همتای روسی خود به معنای توقف تماس بین دو کشور در بالاترین سطح است.
 
 
ماریا لیپمن خاطرنشان کرد: خدشه دار کردن نشست آمریکا - روسیه بی سابقه است. باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه نشست با ولادیمیر پوتین در مسکو را که قرار بود ماه آینده برگزار شود،لغو کرد. این کار حرکتی بسیار بدی بود و براساس گزارش رسانه های آمریکایی تاکنون چنین کاری دهه ها در آمریکا روی نداده است. در روسیه نیز در زمان اتحاد شوروی سابق، نیکیتا خروشچف رهبر وقت شوروی دیدار با آیزنهاور رئیس جمهور آمریکا را پس از فرود جاسوس آمریکایی در خاک شوروی لغو کرد. این اتفاق واقعا بی سابقه و بد است.
 
ماریا لیپمن گفت: من فکر می کنم تصمیم باراک اوباما معنای زیادی دارد. این تصمیم نشان می دهد تماس در بالاترین سطح بین روسیه و آمریکا برای مدتی متوقف می شود اما تماس در سطح پایین تر ادامه می یابد که این تماس نمی تواند منجر به تصمیم گیری ها شود.
 
این تحلیل‌گر روسی گفت: من فکر می کنم پوتین نمی تواند اسنودن را تحویل دهد و همانطور که خود گفته است اسنودن را به آمریکا مسترد نخواهدکرد. ولادیمیر پوتین تصویری از رهبر بسیار قاطع از خود نشان داده است به این که در برابر فشارهای آمریکا تسلیم نمی شود و به آمریکا امتیاز نمی دهد و قاطعانه گفته است هر کسی می تواند در برابر آمریکا خم شود و تعظیم کند اما من این کار را نخواهم کرد. این تصویر برای او بسیار مهم است.

 


منبع : خبرآنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 14 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار