چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم؟

کد خبر 8112 - 1392 06 | تاریخ: 1455 روز پیش-1392/06/05 | ساعت: 19:49

شاید تاکنون دیده اید ،کسانی که ثروت بادآورده کسب کرده اند یا ارث فراوانی به آنها رسیده است غالبا انسان های موفقی نیستند چرا که انگیزه کافی برای سعی و کوشش نداشته اند و برعکس کسانی که در زندگی خود چالش داشته و همواره با مشکلات دسته و پنجه نرم می کنند انگیزه های فراوانی برای موفقیت دارند . در این مطلب سعی داریم با مثالی از کشور چشم بادامی ها، آدم هایی که همواره سعی و تلاش جزء لاینفک زندگیشان است راهبردی را به شما نشان دهیم تا بتوانید در خود انگیزه لازم جهت رسیدن به اهدافتان را ایجاد کنید. رون هوبارد در دهه 50 می گوید: بشر فقط در مواجهه با محیط چالش انگیز به صورت غریبی پیشرفت می کند.

ژاپنی ها عاشق ماهی تازه هستند. اما آب های اطراف ژاپن سال هاست که ماهی تازه ندارد. بنابر این برای غذا رساندن به جمعیت ژاپن قایق های ماهی گیری، بزرگتر شدند و مسافت های دورتری را پیمودند. ماهیگیران هر چه مسافت طولانی تری را طی می کردند به همان میزان آوردن ماهی تازه بیشتر طول می کشید. اگر بازگشت بیش از چند روز طول می کشید ماهی ها، دیگر تازه نبودند و ژاپنی ها مزه این ماهی را دوست نداشتند. برای حل این مسئله،شرکت های ماهیگیری فریزرهایی در قایق هایشان تعبیه کردند. آن ها ماهی ها را می گرفتند آن ها را روی دریا منجمد می کردند. فریزرها این امکان را برای قایق ها و ماهی گیران ایجاد کردند که دورتر بروند و مدت زمان طولانی تری را روی آب بمانند.

اما ژاپنی ها مزه ماهی تازه و منجمد را متوجه می شدند و مزه ماهی یخ زده را دوست نداشتند. بنابر این شرکت های ماهیگیری مخزن هایی را در قایق ها کار گذاشتند و ماهی را در مخازن آب نگهداری می کردند. ماهی ها پس از کمی تقلا آرام می شدند و حرکت نمی کردند. آنها خسته و بی رمق ، اما زنده بودند. متاسفانه ژاپنی ها مزه ماهی تازه را نسبت به ماهی بی حال و تنبل ترجیح می دادند. زیرا ماهی ها روزها حرکت نکرده و مزه ماهی تازه را از دست داده بودند. باز ژاپنی ها مزه ماهی تازه را نسبت به ماهی بی حال و تنبل ترجیح می دادند. پس شرکت های ماهیگیری به گونه ای باید این مسئله را حل می کردند.

آنها چطور می توانستند ماهی تازه بگیرند؟ اگر شما مشاور صنایع ماهیگیری بودید ، چه پیشنهادی می دادید؟

شما هر چه قدر باهوش تر ، مصم تر،با کفایت تر باشید از حل یک مسئله بیشتر لذت می برید اگر به اندازه کافی تلاش کنید و به طور پیوسته در چالش ها پیروز شوید خوشحال و خوشبخت خواهیدشد.


ژاپنی ها با این مشکل چه طور برخورد کردند؟برای نگه داشتن ماهی تازه شرکت های ماهیگیری ژاپنی هنوز هم از مخازن نگهداری ماهی در قایق ها استفاده می کنند اما حالا آن ها یک کوسه کوچک به داخل هر مخزن می اندازند.کوسه چندتایی ماهی می خورد اما بیشتر ماهی ها با وضعیتی بسیار سر زنده به مقصد می رسند. زیرا ماهی ها تلاش کردند.

شما هم می توانید ...

- به جای دوری جستن از مشکلات به میان آن ها شیرجه بزنید .
-
از بازی لذت ببرید.
-
اگر مشکلات و تلاش هایتان بیش از حد بزرگ و بیشمار هستند تسلیم نشوید ، ضعف شما را    خسته می کند به جای آن مشکل را تشخیص دهید .
-
عزم بیشتر و دانش بیشتر داشته و کمک بیشتری دریافت کنید.
-
اگر به اهدافتان دست یافتید ، اهداف بزرگتری را برای خود تعیین کنید .
-
زمانی که نیازهای خود و خانواده تان را برطرف کردید برای حل اهداف گروه ، جامعه و حتی نوع بشر اقدام کنید .
-
پس از کسب موفقیت آرام نگیرید ، شما مهارتهایی را دارید که می توانید با آن تغییرات و تفاوتهایی را در دنیا ایجاد کنید .
-
در مخزن زندگیتان کوسه ای بیندازید و ببینید که واقعاً چقدر می توانید دورتر بروید شنا کنید.

 


منبع : گروه 3 نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 15 + 3 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط کسب و کار