احمد مسجد جامعی با یک رای بیشتر از چمران، سکان هدایت شورای شهر تهران را بر دست گرفت

کد خبر 8196 - 1392 06 | تاریخ: 1566 روز پیش-1392/06/13 | ساعت: 00:46

 
 
رئيس شورای شهر: شهر دار تهران يکشنبه هفته آينده انتخاب مي شود
 
احمد مسجد جامعي در رقابتي نزديک با مهدي چمران و با اختلاف تنها يک راي براي يک سال به عنوان رييس چهارمين دوره شوراي شهر تهران انتخاب شد اما اين انتخاب هم نتوانست کلاف پيچيده انتخاب شهردار پايتخت را که اين روزها به بحثي جدي در محافل رسانه اي و سياسي تبديل شده باز کند تا همه نگا هها به نشست يکشنبه هفته آينده شوراي شهر تهران معطوف شود که بالاخره اعضاي شوراي چهارم کدام يک از 2 گزينه محمد باقر قاليباف و محسن هاشمي را راهي "بهشت " خواهند کرد.در راي گيري روز گذشته مسجد جامعي 16راي از 31 راي اعضا را به دست آورد و مهدي چمران با 15 راي پس از ۱۰ سال صندلي رياست شورا را ترک کرد . مرتضي طلايي چهره نزديک به قاليباف نيز با 22 راي نايب رئيس شورا شدوهادي ساعي و راستگو منشي هاي جلسه و از اعضاي هيات رييسه شدند و تقي پور وزير سابق ارتباطات به عنوان سخنگوي شورا انتخاب شد. در اين ميان انصاري عضو اصلاح طلب شوراي شهر در پاسخ به خراسان درباره اين که برخي معتقدند گويا توافقي بين اصلاح طلبان و اصولگرايان شورا صورت گرفته که مسجد جامعي رئيس و قاليباف شهردار شود گفت : "هيچ توافقي نبوده و آراي به دست آمده آراي اعضاي شورا مي باشد." البته روز گذشته 24 نماينده مجلس نيز طرح استفساريه اي را درباره ممنوعيت تصدي شهرداري توسط يک فرد براي بيش از دو دوره به هيئت رئيسه مجلس ارائه کردند تا کلاف پيچيده انتخاب شهردار پايتخت سر در گم تر شود.
 
مسجدجامعي رييس، طلايي نايب رييس و تقي پور سخنگوي شوراي چهارم شهر تهران شدند
 
اعضاي شوراي چهارم شهر تهران ديروز در اولين جلسه خود، پس از قسم ياد کردن در اولين دستور جلسه خود و انتخاب هيئت رئيسه سني اقدام به انتخاب هيات رييسه شوراي چهارم کردند و در اين بين احمد مسجد جامعي با 16 راي از بين 31 عضو شوراي چهارم شهر تهران به عنوان "رييس شورا" انتخاب شدو مهندس مهدي چمران با اختلاف يک راي (15 راي) کرسي رياست شورا را به مسجد جامعي سپرد. به گزارش ايسنا، در ادامه اين جلسه احمد حکيمي پور و مرتضي طلايي براي نايب رييسي شوراي شهر تهران نامزد شدند اما حکيمي پور براي ايجاد وحدت بيشتر در شورا به نفع طلايي کنار رفت و بدين ترتيب مرتضي طلايي نايب رييس شوراي چهارم شهر تهران شد.حکيمي پور پيش از شمارش آرا انصراف خود را اعلام کرد اما به درخواست ساير اعضا آراي اخذ شده شمارش شد که بدين ترتيب مرتضي طلايي با کسب 22 راي نايب رييس شورا شد. در ادامه اين جلسه راي گيري براي انتخاب 2 منشي هيئت رييسه شورا انجام شد که از ميان ابوالفضل قناعتي، هادي ساعي، عباس جديدي و الهه راستگو که به عنوان نامزدهاي اين پست بودند به ترتيب هادي ساعي با 21 راي و الهه راستگو با 15 راي 2 منشي هيات رييسه شدند. به گزارش ايلنا از سي و يک راي وصول شده قناعتي 11، ساعي 21، جديدي 13 و راستگو 15 راي کسب کردند.همچنين در اين جلسه راي گيري براي انتخاب سخنگوي شوراي شهر تهران نيز انجام شد که از بين دو نامزد احراز اين پست يعني رضا تقي پور و مسعود سلطاني فر، رضا تقي پور توانست با 17 راي سخنگوي چهارمين دوره شوراي شهر تهران شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران از آراء شمارش شده تقي پور 17 راي و سلطاني فر14 راي به دست آوردند. با نظارت مصلحي نماينده وزير کشور و حسين طلا رييس هيات نظارت شورا سه بار آرا شمارش شد تا ابهامي وجود نداشته باشد.
 
مسجد جامعي: شهردار تهران يکشنبه هفته آينده انتخاب مي شود
 
به گزارش فارس ؛ احمد مسجد جامعي در مراسم تحليف اعضاي چهارمين دوره شوراي اسلامي شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره اولويت هاي کاري شوراي چهارم شهر تهران اظهار داشت: انتخاب شهردار اولين دستور چهارمين دوره شوراي اسلامي شهر تهران است.وي خاطرنشان کرد: پس از انتخاب شهردار انتخاب نمايندگان شوراي شهر در بخش هاي شهر ري و تجريش در اولويت  قرار مي گيرد.مسجد جامعي درباره عملکرد شهرداري تهران در سالهاي گذشته بيان داشت: در حوزه هاي حمل و نقل شهري، فضاي سبز و موضوعات خدمات شهري اقداماتي شده است ولي بايد ويترين شهر تهران را در حوزه هاي نرم افزاري مورد توجه قرار داد.رئيس شوراي چهارم شهر تهران بيان داشت: توجه به ابعاد نرم افزاري شهر تهران، مسائل اجتماعي و مسئله مربوط به عدالت اجتماعي بايد در سطح گسترده اي مورد بررسي قرار گيرد. مسجد جامعي در پاسخ به پرسشي مبني بر اينکه آيا قاليباف مسئوليتي در شهرداري دارد گفت: امروز (روز سه شنبه) اينکه قاليباف به عنوان شهردار تهران بتواند در شهرداري حضور داشته باشد مورد بررسي قرار گرفت و مقرر شد از روز سه شنبه (ديروز)اسناد مربوطه که بار حقوقي دارد را امضا نکند.وي گفت: در جلسه يکشنبه هفته آينده شهردار تهران توسط اعضاي شوراي شهر انتخاب مي شود.
 
انصاري: توافقي بين اصلاح طلبان و اصول گرايان براي رياست مسجد جامعي و شهرداري قاليباف نشده است
 
در همين حال غلامرضا انصاري عضو اصلاح طلب شوراي شهر در گفت وگو با خراسان در پاسخ به اين که شنيده شده در توافقي بين اصول گرايان و اصلاح طلبان شوراي چهارم شهرداري تهران و رياست شورا را تقسيم کرد ه اند گفت: توافقي براي اين تقسيم انجام نشده و دوستان به گزينه هاي خود راي داده اند.
 
انتخاب شهردار يکشنبه هفته آينده بررسي مي شود
 
غلامرضا انصاري عضو اصلاح طلب شوراي شهر تهران در گفت وگو با خراسان در پاسخ به اين سوال که شهردار تهران چه زماني انتخاب مي شود گفت: يکشنبه هفته آينده موضوع انتخاب شهردار بررسي مي شود و مشخص نيست که در همان جلسه شهردار انتخاب شود. انصاري در اين باره که آيا انتخاب شهردار طبق مکانيزمي که تعيين شده انجام خواهد شد تاکيد کرد: طبق روندي که پيش رفته دو گزينه يعني آقايان قاليباف و هاشمي باقي مانده اند و انتخابات بين اين دو انجام مي شود. وي در پاسخ به اين سوال که با توجه به نتيجه اي که در انتخابات هيئت رئيسه شورا به دست آمد به نظر شما کدام يک از اين دو احتمال شهردار شدن خواهد داشت تاکيد کرد: اين به راي اعضاي شورا بستگي دارد و نمي توان پيش بيني کرد. ان شاءا... هفته آينده نتيجه مشخص خواهد شد.
 
حاشيه هاي اولين نشست شوراي شهر
 
* قاليباف، تمدن و نيک نژاد پيش از آغاز رأي گيري صحن شوراي شهر را ترک کردند.
 
* مهدي چمران نخستين فردي بود که براي مسجدجامعي دست زد و حتي براي نشان دادن اين مساله دستان خود را بالا برد.
 
* اولين جنجال شوراي شهر چهارم تهران با اعتراض به نحوه انتخاب سخنگوي شورا کليد خورد. به طوري که ولي ا... شجاع پوريان به هنگام انتخاب سخنگو عنوان داشت که هيچ ضرورتي ندارد سخنگو حتما در اولين جلسه انتخاب شود اما اسماعيل دوستي تاکيد کرد که اين انتخاب حتما بايد در اين جلسه انجام شود.
 
* در اواسط جلسه،صندلي رضازاده شکست.
 
* مسجد جامعي اعلام کرد که ساعت 15 با حجت الاسلام حسن خميني به زيارت مرقد امام(ره) مي رود.
 
* نخستين جلسه شوراي شهر تهران در دور چهارم با عکس يادگاري خبرنگاران با رياست جديد شوراي شهر به کار خود پايان داد.
 
ديدار اعضاي شوراي شهر با سيد حسن خميني
 
* در همين حال به گزارش ايسنا حجت الاسلام و المسلمين سيد حسن خميني در ديدار رئيس و اعضاي شوراي چهارم شهر تهران، با تشکر از رئيس فعلي و قبلي شوراي شهر تهران با اشاره به تنوع سلايق در شوراي شهر تهران گفت:مي توان نشان داد سلايق مختلف مي تواند يک مديريت واحد را به منصه ظهور برساند.

 


منبع : گروه خبر 3نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 11 + 3 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار