پیام تبریک سرپرست وزارت ورزش برای حفظ کشتی در مسابقات المپیک

کد خبر 8251 - 1392 06 | تاریخ: 1536 روز پیش-1392/06/18 | ساعت: 12:56

سرپرست وزارت ورزش و جوانان ادامه حضور کشتی در عرصه بازی‌های المپیک را به جامعه ورزش ایران و به ویژه خانواده بزرگ و افتخار آفرین کشتی ایران تبریک گفت.
 
سید رضا صالحی امیری با ابراز خوشحالی از حفظ کشتی در بازی های المپیک تصریح کرد: جای خوشحالی بسیار است که کمیته بین المللی المپیک در اجلاس اخیر خود در بوینس آیرس و در رقابت برای ماندگاری در المپیک با دو رشته بیس بال و اسکواش، رای به ادامه حیات کشتی در بازی های المپیک داد. بی شک کشتی بعنوان رشته ای کهن و اساطیری، ریشه در تاریخ و فرهنگ کشورها و از جمله بازیهای المپیک دارد.
وی ادامه داد: بدون شک تصور المپیک بدون رقابت های کشتی نیز بسیار برای دوستداران این رشته در سطح جهان سخت می شد و خوشحالم که با دیپلماسی فعال ورزش و از جمله مشارکت کشورهای کشتی خیزی چون ایران، روسیه و امریکا، کمیته بین المللی المپیک نیز در نهایت مجاب شد که رای به استمرار حضور کشتی در بین رشته های المپیکی بدهد.
دکتر صالحی در ادامه پیام تبریک خود آورده است: بدیهی است کشتی بعنوان ورزشی ملی و آیینی که طی سال ها افتخارات تابناکی را برای ورزش ایران رقم زده و پهلوانان و جوانمردان بزرگی چون پوریای ولی و غلامرضا تختی را به ورزش ایران و دنیا معرفی کرده است، باید با قدرت تمام به راه سرافرازی و بالندگی خود در جهان ادامه دهد. نتایج خوب کشتی ایران در بازی های المپیک لندن، مسئولیت دست اندرکاران و اصحاب کشتی را در جهت استمرار این موفقیت ها دوچندان کرده است و بنده ضمن خوشحالی از این اتفاق خوب و مبارک و قدردانی از تلاش های صورت گرفته در راه حفظ کشتی در المپیک، بزرگی و پیروزی قهرمانان کشتی فرنگی و آزاد ایران را در رقابت های جهانی پیش روی بوداپست مجارستان، از خداوند منان خواستارم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 2 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش