پیام تبریک سرپرست وزارت ورزش برای حفظ کشتی در مسابقات المپیک

کد خبر 8251 - 1392 06 | تاریخ: 1142 روز پیش-1392/06/18 | ساعت: 12:56

سرپرست وزارت ورزش و جوانان ادامه حضور کشتی در عرصه بازی‌های المپیک را به جامعه ورزش ایران و به ویژه خانواده بزرگ و افتخار آفرین کشتی ایران تبریک گفت.
 
سید رضا صالحی امیری با ابراز خوشحالی از حفظ کشتی در بازی های المپیک تصریح کرد: جای خوشحالی بسیار است که کمیته بین المللی المپیک در اجلاس اخیر خود در بوینس آیرس و در رقابت برای ماندگاری در المپیک با دو رشته بیس بال و اسکواش، رای به ادامه حیات کشتی در بازی های المپیک داد. بی شک کشتی بعنوان رشته ای کهن و اساطیری، ریشه در تاریخ و فرهنگ کشورها و از جمله بازیهای المپیک دارد.
وی ادامه داد: بدون شک تصور المپیک بدون رقابت های کشتی نیز بسیار برای دوستداران این رشته در سطح جهان سخت می شد و خوشحالم که با دیپلماسی فعال ورزش و از جمله مشارکت کشورهای کشتی خیزی چون ایران، روسیه و امریکا، کمیته بین المللی المپیک نیز در نهایت مجاب شد که رای به استمرار حضور کشتی در بین رشته های المپیکی بدهد.
دکتر صالحی در ادامه پیام تبریک خود آورده است: بدیهی است کشتی بعنوان ورزشی ملی و آیینی که طی سال ها افتخارات تابناکی را برای ورزش ایران رقم زده و پهلوانان و جوانمردان بزرگی چون پوریای ولی و غلامرضا تختی را به ورزش ایران و دنیا معرفی کرده است، باید با قدرت تمام به راه سرافرازی و بالندگی خود در جهان ادامه دهد. نتایج خوب کشتی ایران در بازی های المپیک لندن، مسئولیت دست اندرکاران و اصحاب کشتی را در جهت استمرار این موفقیت ها دوچندان کرده است و بنده ضمن خوشحالی از این اتفاق خوب و مبارک و قدردانی از تلاش های صورت گرفته در راه حفظ کشتی در المپیک، بزرگی و پیروزی قهرمانان کشتی فرنگی و آزاد ایران را در رقابت های جهانی پیش روی بوداپست مجارستان، از خداوند منان خواستارم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 18 + 1 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش