نقش اساسی و پررنگ ایران و ایرانی بر بقای ورزش اصیل کشتی در المپیک

کد خبر 8252 - 1392 06 | تاریخ: 1471 روز پیش-1392/06/18 | ساعت: 13:24

رای به بقای کشتی در المپیک در حقیقت رای به اصالت شعار المپیک است چه اینکه این رشته ورزشی ریشه در تاریخ و سنن بسیاری از مردم جهان دارد. اما این اتفاق برای ورزش ما یک اتفاق میمون و مبارک است به این جهت که علاوه بر اینکه کشتی هم برای ورزش ایران در المپیک ها مدال آور بوده و بار زیادی از کاروانهای المپیکی ایران بر دوش کشتی بوده است از جمله ورزش هایی است که ریشه در رگ و خون و آداب و سنن مردم دیار کهن ایران زمین دارد.

 اکنون که این بار روانی از روی دوش ورزش ایران برداشته شد و رایزنی های شبانه روزی فدراسیون کشتی و قهرمانان و نام آوران ما در کنار حمایت رسانه های گروهی منجر به بقای کشتی در المپیک شد بر همه متولیان ورزش است که نگاهی عمیق تر به کشتی داشته باشند.

 آنهاییکه تلاش ها و حضور کشتی ایران در تمامی میادین طی 20 ماه اخیر را بر نمی تابیدند و حضور موثر قهرمانان ایران در مقر سازمان ملل متحد را فاقد ارزش می دانستند یقینا پی به دیپلماسی قوی ایران برای حفظ کشتی در المپیک برده اند.

 جام جهانی تهران و شور و شعفی که در ان مسابقات از سوی تماشاگران ایرانی بوجود آمد همه و همه برگ برنده هایی بود تا امروز فیلا سربلند از این عرصه دشوار بیرون آید و حالا رسالت کشتی ایران به عنوان قطبی بزرگ و تاثیر گذار در جهان بمراتب بیش از گذشته شده است. امروز جا دارد بگوییم علیرغم همه تنگناها و تغییرات، ورزش کشتی هیچگاه از حرکت باز نایستاد و در همه زمینه ها مبارزه کرد تا ثمره این مبارزات را کشتی جهان ببیند و شهد شیرین آن بر کام کشتی دوستان و کشتی گیران و مردم ایران گوارا باشد.

 در رقابت با دو رشته دیگری که رقیب کشتی در المپیک بودند فیلا و مسئولین آن توانستند با تکیه بر پایگاههای بزرگی که کشتی در سراسر جهان از جمله ایران- آمریکا- روسیه- و تمامی کشورهای صاحب نام ورزش دارد گوی سبقت را از آن ها ببرند و متعاقب آن موجی از شور و شعف جهان کشتی را فرا گرفت.

 جا دارد سایت سه نشانه بار دیگر این اتفاق مهم را به همه مردم ورزش دوست ایران، متولیان دلسوز ورزش و رسانه هایی که به واقع همه جانبه از کشتی دفاع کردند و بخصوص خانواده بزرگ کشتی ایران تبریک بگوییم.


منبع : گروه ورزش 3نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 12 + 2 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش