حضور ورزشکار زن ایرانی برای اولین بار در مسابقه سه گانه شنا،دوچرخه سواری و دو لندن

کد خبر 8353 - 1392 06 | تاریخ: 1524 روز پیش-1392/06/25 | ساعت: 18:18

حضور "شیرین گرامی" در حالی است که طبق اعلام مسئولان فدراسیون ورزش سه گانه، دولت بریتانیا به مسئولان فدراسیون سه گانه کشورمان ویزای حضور در این دور از مسابقات در لندن را صادر نکرده است.

شیرین گرامی  ورزشکار 24 ساله ایرانی مقیم بریتانیا روز گذشته در نهایت موفق شد به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جهانی ورزش سه گانه (شنا، دوچرخه سواری، دو) در هاید پارک لندن شرکت کند.

  حضور گرامی در حالی است که طبق اعلام مسئولان فدراسیون ورزش سه گانه، دولت بریتانیا به مسئولان فدراسیون  سه گانه کشورمان ویزای حضور در این دور از مسابقات در لندن را صادر نکرده است.

تصویر زیر شیرین گرامی را در مسابقات روز گذشته در لندن نشان می دهد . گرامی در نهایت موفق شد به نمایندگی از ایران در این دور از مسابقات شرکت کند. وی بدین منظور هفته های پیش به کشورمان سفر کرده بود و با مسئولان فدراسیون ورزش سه گانه رایزنی کرده بود.

مسئولان فدراسیون بین المللی ورزش سه گانه پیشتر با استقبال از حضور گرامی به نمایندگی از ایران اعلام کرده بودند تمهیدات لازم را برای حضور او با حجاب اسلامی خواهند اندیشید. مسئولان فدراسیون بین المللی برای لباس مخصوص گرامی با او همکاری کرده بودند و نیز برای رختکن این ورزشکار زن ایرانی تمهیداتی اندیشیده بودند.

این نخستین بار است که یک زن به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در مسابقات ورزش سه گانه در عرصه بین المللی حضور می یابد و با بیش از 8500 ورزشکار از 83 کشور جهان رقابت می کند.

ورزش سه گانه یک ورزش ترکیبی از شنا، دو چرخه سواری و دو است که در دهه 1920 در فرانسه پایه گذاری شده است.

عکس های زیر توسط گاردین و بی بی سی منتشر شده اند.

ورزشکار ایرانی با استفاده از لباس مانتو شکل تا کنار استخر آمد

 

ورزشکار ایرانی بعد از ورود به استخر، مانتوی خود را بیرون آورد

 

بعد از شنا، دویدن به سمت آغاز مسابقه دوچرخه سواری

 

بعد از دوچرخه سواری، آغاز مسابقه دوومیدانی

 

ورزشکار ایرانی در کنار مادرش


منبع : عصر ایران

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 10 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش