چراغ سبز به روحانی برای مذاکره مستقیم با اوباما !!!

کد خبر 8385 - 1392 06 | تاریخ: 1345 روز پیش-1392/06/26 | ساعت: 21:41

دیپلمات و مذاکره کننده سابق تیم هسته‌ای در یادداشتی در یک روزنامه ژاپنی از چراغ سبز رهبر معظم انقلاب به دولت جدید برای شروع مذاکرات مستقیم با آمریکا خبر داد.

حسین موسویان، دیپلمات و سخنگوی سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان، در یادداشتی که در روزنامه ژاپن‌تایمز منتشر شد مدعی شد که آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران، به حسن روحانی درباره مذاکرات مستقیم با آمریکا چراغ سبز داده است.

موسویان در این یادداشت خود درباره تأثیر حمله احتمالی آمریکا به سوریه بر برنامه هسته‌ای ایران بحث کرده است. 

وی نوشت: "آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم ایران، به دولت جدید حسن روحانی اجازه داده تا با آمریکایی‌ها وارد مذاکره مستقیم شود. فرصتی بهتر از این برای پایان دادن به چندین دهه دشمنی و خصومت دوجانبه پدید نخواهد آمد." 

وی در ادامه افزود: "در شرایط کنونی حمله آمریکا به سوریه می‌تواند هر گونه امید به بهبود رابطه بین‌ ایران و آمریکا را چندین سال به عقب اندازد." 

این در حالی است که اوباما اخیرا در مصاحبه‌ با شبکه خبری ای‌بی‌سی داشت اعلام کرد: "مذاکرات با ایرانی‌ها همیشه سخت بوده است. فکر نمی‌کنم رئیس‌جمهور جدید ایران ناگهان این امر را تسهیل کند. اما به نظر من اگر یک تهدید معتبر نظامی را در کنار تلاش‌های دیپلماتیک به کار گیریم می‌‌توانیم به توافقی دست یابیم... من امیدوار هستم که از این طریق به نتیجه برسیم." 


منبع : تسنیم

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 3 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار