آتش خشم برزیل شرکتهای (فیس بوک، گوگل و مایکروسافت) آمریکایی را خواهد سوزاند

کد خبر 8421 - 1392 06 | تاریخ: 1520 روز پیش-1392/06/28 | ساعت: 20:32

پس از رسوایی اطلاعاتی و انتشار اسناد سازمان ملی اطلاعات آمریکا ( NSA) مبنی بر جاسوسی کشور آمریکا از روسای جمهور منطقه ی آمریکای جنوبی، روابط سیاسی در این منطقه را به شدت تحت تاثیر قرار داده و واکنش های مختلفی را برانگیخته است. 

دیلما روسف، رئیس جمهور برزیل پس از آنکه متوجه شد ایمیل های وی به وسیله ی NSA دریافت و بررسی می شده است سفر خود به کشور آمریکا را لغو کرد. در همین راستا وزیر ارتباطات برزیل اعلام داشت:" با توجه به اتفاقات رخ داده و به دستور رئیس جمهور قرار بر آن شد تا مراکز داده های اینترنتی برزیل حدالمقدور به داخل مرزهای کشور منتقل شود و اطلاعات حساسی همچون اطلاعات مالیات دهندگان به هیچ وجه قابل دسترس کشور های دیگر نباشد."

البته این تنها بخشی از افتضاحی است که آمریکا در برزیل به بار آورده است. این کشور حتی به شرکت ملی نفت این کشور نیز رخنه کرده و نامه های الکترونیکی آن را دزیده است. 

از همین روی، کشور برزیل به سه سایت اینترنتی معروف فیس بوک، گوگل و مایکروسافت، درباره ی ارائه ی اطلاعات مشترکین برزیلیایی به سازمان های اطلاعاتی آمریکا و تنبیه های شدید پیش رو هشدار داد. 

البته متخصصان به کارایی این تدابیر اتخاذ شده با دیده ی شک می نگرند. دکتر رایت متخصص امنیت اینرنتی از دانشگاه آگسفورد اعلام داشت:" سیطره ی کشور آمریکا بر اینترنت غیر قابل تصور است. برای مثال حتی اگر شخصی از کشور برزیل و از یک مرکز داده ای در داخل مرز این کشور به شخص دیگری با آدرس جیمیل، نامه ی الکترونیکی بفرستد، بازهم محتویات آن برای NSA قابل دسترس است. "


منبع : شفقنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 17 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار