آموزش آشپزی، پخت گالانتین مرغ با مواد گوشتی

کد خبر 8444 - 1392 06 | تاریخ: 1131 روز پیش-1392/06/30 | ساعت: 22:44

اگر یک مهمانی رسمی و رودربایستی‌دار دارید و می‌خواهید سنگ ‌تمام بگذارید، پیشنهاد ما پخت مرغ درسته است. البته پخت مرغ درسته یک روش ندارد. این مدل مرغی که پیشنهاد داده‌ایم گالانتین شده (مرغ بدون استخوان) است و داخل آن با مخلوطی از مواد گوشتی و طعم‌دار پرشده است.

مواد لازم برای 8 نفر:

1 عدد مرغ متوسط

3 ق س روغن مایع

2 عدد پیاز

3 عدد لیموترش

1 ق‌چ زعفران دم‌کرده

به میزان لازم نمک و فلفل

2 /1 ق‌چ پودر تخم گشنیز

2 /1 ق‌چ پودر زنجبیل

2 /1 ق‌س آب لیمو

مواد لازم برای داخل مرغ:

500 گرم گوشت چرخ‌کرده

2 عدد زرده تخم‌مرغ

1 ق‌س آرد

4 /1 ق‌چ فلفل سیاه

4 /1 ق‌چ آویشن

4 /1 ق‌چ دارچین

2 حبه سیر (له شود)

به میزان لازم نمک

مراحل تهیه:

1- ابتدا مرغ درسته و با پوست را روی سطح صافی بگذارید. با چاقو بال مرغ را جدا کنید. حالا مرغ را به پشت بخوابانید و با نوک چاقو سینه مرغ را شکاف دهید تا کاملا مرغ از هم باز شود.

2- اسکلت وسط مرغ را با نوک تیز چاقو از گوشت جدا کنید و کنار بگذارید. مرغ را کاملا پهن کنید و با نوک تیز چاقو استخوان‌های پای مرغ را از گوشت جدا کنید.

3- وقتی مرغ کاملا بدون استخوان شد، آن را با کمی نمک و فلفل و زعفران و آب لیمو مزه‌دار کنید. پودر تخم گشنیز و زنجبیل را هم روی مرغ بمالید. مرغ را در ظرفی در پوش‌دار به مدت یک ساعت در یخچال بگذارید تا استراحت کند.

4- مواد گوشتی داخل شکم مرغ را آماده کنید. همه مواد را با هم مخلوط کنید و خوب ورز دهید. اگر مخلوط کردن را با کمک دستگاه غذاساز انجام دهید بهتر است. حالا داخل شکم مرغ را با مواد گوشتی پر کنید. سپس  آن را با نخ و سوزن بدوزید، طوری که مواد در موقع پخت بیرون نریزد. ظرف مورد نظر را آماده کنید. فر را با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود.

5- پیاز  و  لیموترش را حلقه‌ای برش بزنید. کف ظرف را کمی به روغن آغشته کنید، بعد چند عدد  حلقه‌ پیاز و لیمو کف آن بچینید و مرغ را روی آنها قرار دهید. باقی حلقه‌های پیاز و لیمو را روی مرغ  بچینید.

6- حدود یک ساعت و نیم صبر کنید تا مرغ بپزد و روی آن طلایی شود. بعد از پخت، مرغ را بردارید در ظرف مورد نظر بگذارید و برش بزنید.


منبع : همشهری آشپزی مثبت

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 3 + 9 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING