استیوی که دوست استیو جابز بود!

کد خبر 8538 - 1392 07 | تاریخ: 1457 روز پیش-1392/07/08 | ساعت: 12:30

استیو جابز یک رفیق قدیمی داشت که او هم استیو بود؛ استیو وزنیاک. ولی بعدا خیلی نارفیق بازی درآورد، آن‌قدر که اگر استیو جابز کمی کمتر از این محبوب و مشهور بود تمام آبرویش را می‌ریخت. استیو وزنیاک یک مهندس کامپیوتر آمریکایی مشهور است. وقتی نوجوان بود سایت چند شرکت و سازمان مهم را هک کرد و شهر را به‌هم ریخت و به این ترتیب معروف شد. او با استیو جابز خدابیامرز دوست بود و به همراه او کارخانه اپل را در سال 1976 تاسیس کرد. در ابتدا خیلی با استیو جابز نزدیک و صمیمی بود و واقعا هم در شکل گرفتن اپل نقش مهمی داشت ولی یواش‌یواش با او چپ افتاد.

این را که دلیل این موضوع چه بود نمی‌شود با اطمینان گفت. عده‌ای از نزدیکان این دو می‌گویند آنها پس از مدتی با هم اختلاف نظر پیدا کردند و کارشان به فحش و فحش‌کاری کشید. بعضی‌ها هم می‌گویند این استیو به آن استیو حسودی می‌کرد یعنی وزنیاک به جابز و چشم نداشت او را ببیند چون جابز به چهره اول اپل تبدیل شده بود. وزنیاک شروع کرد به سنگ انداختن.

دائم علیه استیو جابز حرف می‌زد و گاهی حتی او و سیاست‌های کارخانه اپل را مسخره می‌کرد، انگارنه‌انگار که سهامدار اپل بود! شاهکارش هم همین چند وقت پیش بود؛ یک هفته بعد از مرگ استیو جابز، بنیانگذار و سهامدار اپل را در صف خرید گوشی جدید اندروید سامسونگ پیدا کردند. لبخند می‌زد و عکس می‌انداخت. خداییش آدم یه دوست مثل این داشته باشه دیگه دشمن نمی‌خواد!


منبع : همشهری دانستنیها دیجیتال

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 6 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط علم و فناوری