خبرها حاکی از گشایش در وضعیت میرحسین موسوی و مهدی کروبی است

کد خبر 8650 - 1392 07 | تاریخ: 1503 روز پیش-1392/07/15 | ساعت: 20:42

مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری خبر داد که پرونده آقایان موسوی و کروبی در شورای امنیت ملی از سوی دوستان بزرگوارمان تحت بررسی است.
 
 
 وزیر دادگستری در گفتگویی با روزنامه ایران این خبر را اعلام کرد. پیش از این هفته نامه آسمان اعلام کرده بود که پورمحمدی هنگامی که عهده دار وزارت دادگستری شد ، یکی از ماموریت هایش آزادی زندانیان سیاسی بود. حسن روحانی از او خواسته بود که از نفوذ و وسعت ارتباطات خود در دستگاه قضایی استفاده کند تا زندانیان سیاسی آزاد شوند. پورمحمدی نیز گفته بود تلاش می کند تا این خواسته عملیاتی شود.
 
به گزارش همشهری آنلاین،‌پورمحمدی همچنین به روزنامه ایران گفته است: داستان عفو در کشورمان یک موضوع جدی و نهادینه شده است،‌ ما قرار نیست انسان‌ها را در زندان‌ها بپوسانیم. زندان برای تأدیب، برای اصلاح و برای بازگشت موفق و سالم به جامعه است. این روند اصلاحی ما از ابتدای انقلاب تاکنون بوده است. پیوسته با زندانیان در سلول‌هایشان گپ و گفت داشتیم و هر موقع متوجه می‌شدیم که رفتارشان تغییر کرده در رابطه با آزادی‌شان اقدام می‌شد، در حقیقت اصرار بر آزادی‌شان بوده است و با عناوین مختلف از جمله، عفو، آزادی مشروط، زندان باز و... کمک می‌کردیم زندانی از زندان آزاد شود. ما معتقد هستیم که زندانی نباید زیاد در زندان بماند. زندان برای تأدیب، مجازات و اصلاح افراد است و پس از آن بازگشت به جامعه است. این سیاست ادامه دارد و نسبت به زندانیان امنیتی نیز این روند ادامه خواهد داشت.البته اگر محیط آلوده باشد انسان‌های آسیب پذیر را نمی‌توان در آنجا رها کرد. وقتی محیط از آلودگی و از تنش‌ها فاصله گرفت، می‌توان به افرادی که یک کمی آلوده شده‌اند اعتماد کرد که آن‌ها به جامعه بازگردند.وقتی فضای سیاسی و اجتماعی جامعه آرام و متعادل شد خوشبینی‌ها جای بدبینی‌ها را گرفت، اصطکاک‌ها از بین رفت و فضای معقولی در روابط اجتماعی و سیاسی به وجود آمد، طبعاً زمینه عفو و تخفیف مجازات زندانیان امنیتی هم فراهم می‌شود. این کارها در راستای حفظ حقوق شهروندی است. تلقی ما این است که انسان‌ها از عزت و شرافت برخوردار باشند و حتی حقوق مجرمین و متخلفین باید حفظ شود و نباید انسانیت آن‌ها مخدوش شود و زیر سوال برود. متخلف باید به اندازه جرمش مجازات شود ولی انسانیتش نباید لگدمال شود.
 
بنده به عنوان وزیر دادگستری جزو اصلی‌ترین رسالت‌هایم تعقیب این‌گونه مسائل است و به طور جدی هم در دولت و هم در قوه قضاییه این مسائل را پیگیری می‌کنم، ضمن این که پرونده آقایان موسوی و کروبی در شورای امنیت ملی از سوی دوستان بزرگوارمان تحت بررسی است.

 


منبع : خبرآنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 2 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار