ارائه تسهلات بانکی 2 ساعته

کد خبر 8700 - 1392 07 | تاریخ: 1498 روز پیش-1392/07/19 | ساعت: 19:43

عیسی رضایی در نشست خبری پس از برگزاری هشتمین هم اندیشی سراسری معاونان و مدیران موسسه افزود: سیاست گذاری بانک سهولت در ارائه تسهیلات و خدمات است.

 وی با اشاره به تغییر دولت و به روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، شعار موسسه مالی کوثر را امید به آینده عنوان کرد و افزود: این هم اندیشی از این جهت برگزار شد که با تغییر دولت لازم است سیاست‌ها و استراتژی‌های موسسه مورد بازبینی و تبیین قرار گیرد، همچنین درباره کنترل‌های عملیاتی و پیشگیری‌های لازم در مواقع ضروری بحث و تبادل نظر شد.

وی همچنین از راه‌اندازی دو سپرده گذاری جدید با شرایط ویژه و نرخ سودهای جدید خبر داد و گفت: این سپرده‌ها 10 ماهه و 13 ماهه با نرخ سودهای متفاوت خواهد بود.

مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری کوثر افزود: همچنین برای اولین بار در موسسه کوثر حساب قرعه کشی پس انداز تحت عنوان «حساب پس انداز خانواده» راه اندازی خواهیم کرد که این قرعه کشی جوایز خاص خودش را دارد.

وی درباره تبدیل شدن موسسه مالی کوثر به بانک نیز گفت: مکاتبات لازم با بانک مرکزی و رییس کل جدید انجام شده و آقای دکتر سیف نیز نظرات خوبی را در مکاتبات درج کرده اند که پیگیر آن هستیم که از جمله آن وصل شدن به شبکه شتاب است. همچنین پذیره نویسی برای افزایش سرمایه خواهیم داشت.

وی در ادامه سخنانش درباره ادغام «صندوق جوانان خیر» در موسسه کوثر اظهار کرد: متاسفانه این صندوق تاکنون نزدیک 1300 تا 1400 میلیارد به ما خسارت وارد کرده است که از منابع تامین کرده‌ایم و امیدواریم بانک مرکزی حمایت های لازم را در این زمینه داشته باشد.

وی افزود: متاسفانه مسولان تا زمانی که مشکلی به وجود می‌آید به دنبال چاره هستند اما بعد که حل آن مشکل را به موسسه می سپارند دیگر فراموش می کنند که چگونه مشکل حل شد. این صندوق بزرگترین بحران را سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی را در چهار استان به وجود آورد که می‌توانست به کل کشور سرایت کند که با مدیریت مجموعه کوثر بدون کوچکترین دغدغه حل شد و حالا می‌گویند مگر مشکلی بود.

وی خاطر نشان کرد که کل اموال صندوق خیر جوانان 110 الی 120 میلیارد تومان است که البته دست ما هم نیست که تبدیل به پول کنیم چراکه املاکی در دست ماست سندهایش در توقیف دادگاه است و خودروها نیز توقیف و زیر آفتاب خاک می‌خورد و روز به روز از ارزش آنها کاسته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه کارهای اداری و حقوقی موسسه کوثر پس از انحلال صندوق ابتر مانده گفت: با توجه به اینکه ما از روز اول وجوه لازم برای پاسخگویی به مشتریان این صندوق را تامین کردیم طرف حساب خود را بانک مرکزی می‌دانیم.


منبع : شفاف نیوز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 1 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار