دلمه اسپاگتی و مرغ

کد خبر 8925 - 1392 08 | تاریخ: 1092 روز پیش-1392/08/05 | ساعت: 16:18

 

فیله‌های مرغ را به اندازه حبه قند خرد کنید. پیاز را هم نگینی ریز برش بزنید. در تابه‌ای فیله‌های خرد‌شده را به همراه پیاز و ادویه تفت دهید و کناری بگذارید

مواد لازم برای 4 تا 6 نفر

چند عدد فلفل دلمه‌ای رنگی

3ـ2 عدد گوجه‌فرنگی درشت سفت

200گرم فیله مرغ

125گرم اسپاگتی

1عدد پیاز متوسط

چند عدد زیتون برای تزئین

2ق‌س ریحان تازه

1ق‌س جعفری تازه

به میزان لازم نمک و فلفل

60گرم پنیر پارمسان

50گرم پنیر موتزارلای رنده‌شده

کمی ادویه برای پخت مرغ

مراحل تهیه:

1- فیله‌های مرغ  را به اندازه حبه قند خرد کنید. پیاز را هم نگینی ریز برش بزنید. در تابه‌ای فیله‌های خرد‌شده را به همراه پیاز و ادویه تفت دهید و کناری بگذارید.

2- نیمی از زیتون و سبزی را ریز خرد کنید و در کاسه‌ای بزرگ بریزید. اسپاگتی را به روش معمول در آب و نمک و مقداری روغن بجوشانید و بعد آبکش کنید.

3- حالا اسپاگتی و مرغ را به کاسه اضافه کنید و با مواد دیگر مخلوط کنید. این مواد را با افزودن پنیر پارمسان و نمک و فلفل مزه‌دار کنید. مواد داخل دلمه‌ها آماده است.

4- سر گوجه‌فرنگی‌ها و فلفل دلمه‌ای‌ها را جدا کنید و داخل آنها را خالی کنید. فیله داخل شکم گوجه‌فرنگی‌ها را ریز خرد کرده و به مواد داخل کاسه اضافه کنید.

5- داخل گوجه‌ها و فلفل‌ها را با مایه اسپاگتی و مرغ پرکنید. روی آنها را با پنیر موتزارلا (همان پنیر پیتزاست) بپوشانید. روی هر دلمه یک عدد زیتون سیاه بگذارید. قسمت بالای گوجه‌ها و دلمه‌ها را مثل در روی آنها قرار دهید.

6- سینی فر را چرب کرده و  فر را با حرارت 190 درجه سانتی‌گراد گرم کنید. دلمه‌ها را روی سینی بچینید. سینی را در فر 15 تا 20 دقیقه حرارت دهید. بعد از این مدت دلمه‌ها را سرو کنید.


منبع : همشهری آشپزی مثبت

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 10 + 10 چند است؟

مطالب تصادفی

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING