ماشین VBB-3 ونتوری، سریع ترین ماشین برقی جهان!

کد خبر 8928 - 1392 08 | تاریخ: 1483 روز پیش-1392/08/05 | ساعت: 16:42

شرکت ونتوری که در‌حال‌حاضر با خودروی باک‌ ای بولت 5/2 رکورددار سریع‌ترین اتومبیل الکتریکی جهان است می‌خواهد با ماشین جدیدی رکورد خودش را بشکند. ماشین الکتریکی جدید این شرکت که VBB-3 نام دارد به‌تازگی در میدان هوایی وندور ایالت آمریکا رونمایی شده است. ونتوری می‌گوید با این ماشین جدید می‌خواهد در دو سال آینده از سرعت 700 کیلومتر بر ساعت گذشته و رکورد جدیدی خلق کند.

اولین هدف تیم سازنده این ماشین رسیدن به رکورد 600 کیلومتر است که برای اول تابستان سال آینده برنامه‌ریزی شده. در این صورت رکورد قبلی که 495 کیلومتر بر ساعت است شکسته خواهد شد. ماشین جدید یک پوسته سبک فیبرکربنی دارد که بیش از 11 متر طول دارد و توان موتور الکتریکی آن 2200 کیلووات است. این ماشین در مجموع 2/3 تن وزن دارد که نیمی از وزن آن را باتری‌ها تشکیل می‌دهند.

پروژه جدید که 6 میلیون دلار هزینه داشته بخشی از یک پروژه بزرگ‌تر است که شرکت ونتوری درباره ماشین‌های الکتریکی آزمایش می‌کند. برای مثال در بخشی از این آزمایش خاویر چورین با یک ماشین الکتریکی مسیر 5800 کیلومتری را در آفریقا پیموده است. (در صفحه 52 همین شماره دانستنیها می‌توانید گزارشی بخوانید درباره رکورد فعلی شرکت ونتوری که مربوط به نسخه5/2 این خوردرو است و دیگر ماشین‌های الکتریکی جهان.) اولین آزمایش مشهور در زمینه ماشین‌های الکتریکی را راننده بلژیکی به نام کامیل جنازی در سال 1899 انجام داد.

او در آن زمان توانست با یک ماشین الکتریکی به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد. با این حال با گذشت بیش از 120 سال از آن روز ماشین‌های الکتریکی هنوز همه‌گیر نشده‌اند. طراحی قدرتمندترین وسیله نقلیه الکتریکی در جهان بخشی از تلاش‌ها برای بهینه‌سازی مصرف انرژی و پیشرفت در حوزه موتورهای الکتریکی است.

 

 


منبع : همشهری دانستنیها

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 20 + 4 چند است؟
userPhoto 3Neshaneh
سیدعلی موسوی می گوید :‌ 12:13:50 - 868 روز پیش

سلام خسته نباشید من طرحی دارم که تعداد باطریها راکم کنم یعنی وزن ماشین پایین میاددرنتیجه سرعت بیشتردرمدت زمان کمتروهمچنین بااین طرح می توانید مصافت بیشتری رابایکبار شارژبپیماید. منتظر تماس شماهستم.

اضافه کردن نظر

ADVERTISING

مطالب مرتبط علم و فناوری