در شبکه آلتر بازیهای مشهور را با ویژگیهای شخصی بازی کنید!

کد خبر 8938 - 1392 08 | تاریخ: 1486 روز پیش-1392/08/06 | ساعت: 15:59

شبکه آلتر از بزرگ‌ترین گروه‌های بازی‌های آن‌لاین در دنیاست. شبکه aIW یا به قول گیمر‌های ایرانی آلتر، بازی‌های سری Call Of Duty را به صورت مجانی آن‌لاین در اختیار شما قرار می‌دهد. آلتر امکاناتی در اختیار شما می‌گذارد که حتی نسخه اصلی بازی آنها را در اختیار شما نمی‌گذارد.

در حال حاضر بیش از 30 کلن (به تیم‌های بازی‌های اینترنتی کلن یا Clan یا خانواده گفته می‌شوند) رسمی ایرانی در شبکه آلتر به بازی مشغول هستند و هر سال لیگ‌های بازی با حضور اسپانسر‌های معروف و گمنام که سرور‌های بازی را در اختیار بازی‌کنندگان قرار می‌دهند، برگزار می‌شود.

شبکه آلتر درحال‌حاضر کامل‌ترین نسخه بازی‌های مجانی شده را در بازی Call Of Duty : Modern Warfare 2 یا همان MW2 ارائه می‌دهد. آلتر در بازی MW2 امکاناتی از قبیل سرور‌های خصوصی و کنسول کاربر، امکان ماد (اصلاح) کردن و ماد نوشتن، امکان ساخت استتار‌های شخصی برای تفنگ‌ها علاوه بر استتار‌های روی خود بازی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

اضافه شدن حالت‌های بازی جدید‌تر مانند حالت پرطرفدار Zombie  و یا One In The Chamber  و Gun Game  از قابلیت‌های دیگر آلتر است. علاوه بر اینکه با استفاده از امکان ماد کردن بازی می‌توانید بی‌شمار ماد بسازید و حالت‌های بی‌شماری را به وجود بیاورید.

آلتر برای استفاده راحت‌تر و بهتر بازی‌کنندگان سیستمی ضد‌تقلب و بسیار قوی دارد. این سیستم که ACI یا AlterIWnet Cheat Intelligence   نام دارد توسط برنامه‌نویسان آلتر طراحی و پایه‌ریزی شده است و از رقیب گردن‌کلفت خود که ضد‌تقلب والو یا VAC (Valve Anti Cheat)  نام دارد و در شبکه استیم استفاده می‌شود، بسیار کارآمد‌تر است.روزانه بیش از 2000 متقلب یا به اصطلاح چیتر توسط ACI از بازی حذف می‌شوند و این آمار نشان‌دهنده آمار بالای چیتر‌ها در شبکه آلتر است.

ضدتقلب آلتر نقطه ضعف‌هایی هم دارد. این نقطه ضعف‌ها باعث شده روزانه تقلب‌های جدیدی وارد دنیای مجازی شود که بیشتر آنها غیر‌قابل تشخیص برای ضد‌تقلب آلتر هستند.

در لیگ‌های برگزارشده توسط ایرانیان برای مبارزه با تقلب از سیستم دیگری علاوه بر aCI استفاده می‌شود که UAC یا Universal Anti Cheat  نام دارد. این برنامه که بیشتر در بازی‌های رسمی استفاده می‌شود به این صورت است که هر بازیکن برنامه را روی سیستم خودش اجرا می‌کند و رمزی را که برای بازی توسط همه وارد می‌شود، وارد می‌کند.

UAC  به‌طور خودکار بازیکن را به روم بقیه بازیکن‌‌ها می‌برد و به صورت اتفاقی از صفحه شما عکس می‌گیرد. پس از پایان مسابقه تمامی بازیکنان می‌توانند عکس‌های گرفته‌شده از یکدیگر را مشاهده کنند و اگر کسی تقلب کرده باشد با این روش رسوا می‌شود.

شبکه آلتر بازی‌های دیگر را نیز کرک کرده و کامل‌ترین نسخه بعد از mw2 بازی Black Ops است. این سرویس که به‌طورکلی alterOps نامیده می‌شود به شما امکان می‌دهد که همانند نسخه اصلی سرور‌های شخصی برپا کنید و با دوستانتان در آنجا به بازی بپردازید. همچنین آلتر تعدادی بات را در Black Ops طراحی کرده است که می‌توانید بعضی از حالت‌ها را با آنها بازی کنید.

این بات‌ها نسبت به بات‌های دیگر طراحی شده برای این بازی بسیار هوشمند‌تر عمل می‌کنند و دیده نشده که حرکتی احمقانه از آنها سر بزند. البته بازی با بازیکن‌های کنترل شده توسط کامپیوتر هیچ‌وقت به پای بازی با یک انسان نمی‌رسد.

آلتر در جدید‌ترین اقدام خود بازی Call Of Duty : MW3 را به صورت سطحی هک کرده است و می‌توانید از حالت ابتدایی Find Game بازی‌هایی را پیدا کرده و بازی کنید. این سیستم جدید آلتر با نام AlterMW3  هنوز ناقصی‌های بسیاری دارد و اصلا برای بازی توصیه نمی‌شود.

اما آلتر در MW2  امکانات جدیدی را عرضه کرده که واقعا منحصربه‌فرد است. آلتر نقشه‌های جدیدی را طراحی کرده است که تمامی آنها را در قسمت تک‌نفره بازی کرده‌اید. نقشه‌هایی از قبیل سکوی نفتی (Oil Rig) یا زندان گولاگ (Gulag Prison) همان زندانی که در قسمت تک نفره کاپیتان پرایس به بازی ملحق می‌شود، است.

آلتر امکان استفاده از  DLC‌های بازی را هم به شما می‌دهد. در DLC‌های عرضه‌شده برای MW2 از پرطرفدار‌ترین نقشه‌های سری استفاده شده که نقشه‌های Crash و Strike از بازی Cod4 در آن حضور دارند. حجم DLC ارائه شده برای بازی حدود 900 مگابایت است و شما می‌توانید به صورت اختیاری آنها را دانلود کنید. البته برای بازی در تمامی سرور‌های ایرانی در بازی شما نیاز به تمامی نقشه‌ها دارید.

هم‌اکنون بیش از 30 سرور ایرانی از کلن‌های مختلف و از شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت در آلتر آن‌لاین هستند و بیش از 600 بازیکن ایرانی در این سرور‌ها مشغول بازی هستند. برای استفاده از سیستم آلتر شما نیاز به اینترنت پر سرعت دارید و هر ساعت بازی با سرور‌های آلتر حدودا 30 مگابایت مصرف می‌کند.

آلتر از جدید‌ترین پروژه خود به صورت رمزی پرده‌برداری کرده است. اسم رمز این پروژه GBH2  است. با توجه به تحقیقات انجام شده توسط کاربران آلتر و اینکه برنامه‌نویسان چیزی به جز حروف رمزی از خود بروز نمی‌دهند، حدس زده می‌شود که GBH2 مخفف حروف Grievous Bodily Harm  است که اسم رمز بازی Grand Theft Auto  است! گمانه‌زنی‌هایی می‌شود که بازی بعدی شبکه آلتر GTA است.

اما هنوز مسؤولان آلتر چیزی را تائید نکرده‌اند. اگر اینترنت پرسرعت دارید و از بازی‌های آن‌لاین لذت می‌برید پیشنهاد می‌کنم حتما یکی از بازی‌های کاملا مجانی شبکه آلتر را امتحان کنید. آلتر برای هرکدام از بازی‌های شبکه خود یک پایگاه مجزا دارد. که در پایین آنها را می‌بینید.


منبع : همشهری دانستنیها دیجیتال

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 11 + 5 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط علم و فناوری