فوربس فهرست پردرآمدترین ورزشکاران زن دنیا در سال 2013 را اعلام کرد!

کد خبر 9004 - 1392 08 | تاریخ: 1382 روز پیش-1392/08/12 | ساعت: 19:23

این فهرست پردرآمدترین ورزشکاران زن دنیا در سال 2013 میلادی را که دوهفته‌نامه «فوربس» به تازگی منتشر کرده است نشان می‌دهد. 
ظاهرا اوضاع مالی در رشته ورزشی تنیس بسیار خوب است! این را فهرست پردرآمدترین ورزشکاران زن دنیا در سال 2013 میلادی که دوهفته‌نامه «فوربس» به تازگی منتشر کرده است نشان می‌دهد. وقتی از 10 زنی که در این فهرست حضور دارند، رشته تخصصی هفت نفر تنیس است نتیجه‌ای غیر از این می‌توان گرفت که ایام حسابی به کام تنیسورهاست؟!
 
علاوه بر این چهار نفر نخست این فهرست نیز تنیسور هستند و به هیچ‌وجه اجازه خودنمایی به ورزشکار دیگری نمی‌دهند. در این میان البته یک راننده و یک اسکیت‌باز نیز دیده می‌شوند. نفر دهم این فهرست نیز «پائولا کریمر» است که سال‌هاست به‌صورت حرفه‌ای در رشته گلف فعالیت می‌کند و درآمد امسال وی 5.5 میلیون دلار بوده است. این مطلب را بخوانید تا با هشت زن پردرآمد این روزهای دنیای ورزش آشنا شوید.
 
 
ماریا شاراپووا
 
میزان درآمد: 29 میلیون دلار
 
رشته ورزشی: تنیس
 
بخش اعظمی از درآمد خود را مدیون قراردادی است که با اسپانسرهای خود یعنی «نایک» و «هد» بسته است. «شاراپووا» جزو 10 تنیس‌باز جهان است که توانسته هر چهار گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۰۴، آزاد آمریکا ۲۰۰۶، آزاد استرالیا ۲۰۰۸ و آزاد فرانسه۲۰۱۲ را فتح کند. همچنین او برای اولین بار درالمپیک ۲۰۱۲ شرکت کرد و برنده مدال نقره شد.
 
 
سرنا ویلیامز
 
میزان درآمد: 20/5 میلیون دلار
 
رشته ورزشی: تنیس
 
«سرنا ویلیامز» در سن 31 سالگی، مسن‌ترین تنیسور زنی است که توانست در ماه فوریه به رتبه نخست تنیس‌بازان جهان دست پیدا کند. این برای ششمین بار در طول زندگی ورزشی‌اش است که وی توانست به این رتبه دست یابد. اسپانسرهایی که «ویلیامز» با آنها قرارداد دارد عبارتند از: «نایک»، «ویلسون»، «گاتورید» و «ا.‌پی‌.‌آی».
 
 
لی نا
 
میزان درآمد: 18/2 میلیون دلار
 
رشته ورزشی: تنیس
 
متولد 26 فوریه 1982 میلادی در «ووهان» چین است که از سال 1999 میلادی به صورت حرفه‌ای وارد عرصه تنیس شده است. با قهرمانی در مسابقات بین‌المللی تنیس در چهارم ژوئن 2011، «لی نا» نخستین ـ و در حال حاضر تنها ـ بازیکن زن تنیس آسیایی لقب گرفت که توانسته یکی از مسابقات گرنداسلم را از آن خود کند.
 
 
ویکتوریا آزارنکا
 
میزان درآمد: 15/7 میلیون دلار
 
رشته ورزشی: تنیس
 
این تنیسور اهل بلاروس، با تشویق‌های مادرش با تنیس آشنا شد. «آزارنکا» از سال ۲۰۰۳ با شرکت در مسابقات «آی‌تی‌اف»، اولین مسابقات رسمی خود را شروع کرد و در سال ۲۰۰۶ به جمع 100 تنیسور برتر زن راه یافت. در سال ۲۰۱۲ میلادی، «آزارنکا» با شکست دادن «ماریا شاراپووا» اولین عنوان گرند اسلم خود یعنی مسابقات آزاد استرالیا را کسب کرد.
 
 
دانیکا پاتریک
 
میزان درآمد: 15 میلیون دلار
 
رشته ورزشی: اتومبیلرانی
 
نخستین زنی است که توانسته در مسابقات «ایندی کار» رتبه نخست را به‌ دست بیاورد. «ایندی ‌کار» از محبوب‌ترین مسابقات اتومبیلرانی در آمریکای شمالی است. در مسابقاتی که تحت این نام برگزار می‌شود، اتومبیل‌هایی برای مسابقه مورد استفاده قرار می‌گیرند که چرخ‌های آنها همانند اتومبیل‌های فرمول یک خارج از محیط بدنه قرار دارد.
 
 
کیم یو ـ نا
 
میزان درآمد: 14 میلیون دلار
 
رشته ورزشی: اسکیت روی یخ
 
اهل کره‌جنوبی و جوان‌ترین ورزشکار در میان پردرآمدترین ورزشکاران زن جهان است. «کیم یو ـ نا» متولد پنجم سپتامبر 1990 در «بوشئون» کره‌جنوبی است. او در جریان مسابقات المپیک زمستانی ونکوور کانادا توانست در رشته اسکیت روی یخ مدال طلا را از آن خود کند. او در سال‌های 2009 و 2013 نیز قهرمان جهان شده است.
 
 
کارولین وزنیاکی
 
میزان درآمد: 13/6 میلیارد دلار
 
رشته ورزشی: تنیس
 
از کشور دانمارک در مسابقات شرکت می‌کند اما اصلیتی لهستانی دارد. از هفت‌سالگی تحت آموزش پدرش قرار گرفت و تاکنون به ۱۸ عنوان «دبلیوتی‌ای» دست یافته و یک‌بار نیز در سال ۲۰۰۶ به فینال نوجوانان آزاد استرالیا راه یافت. او در سال 2008 میلادی با بازی‌های خوبی که به نمایش گذاشت به عنوان پدیده مسابقات آن سال انتخاب شد.
 
 
اگنیشکا ردونسکا
 
میزان درآمد: 7/4 میلیون دلار
 
رشته ورزشی: تنیس
 
«اگنیشکا روما ردونسکا» لهستانی است و متولد شهر «کراکوف». او در سال 2005 توانست نام خود را مطرح کند. وی در آن سال و در جریان مسابقات تک‌ نفره ویمبلدون، «تامیرا پاشک» اتریشی را در مسابقه پایانی شکست داد و قهرمان شد. «ردونسکا» بیشترین درآمدش را از اسپانسر کفش و اکثر لباس‌هایش یعنی کمپانی «لوتو» به‌ دست می‌آورد.


منبع : اقتصاد ایران آنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 3 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار