ترس بزکوهی و شکار شیر

کد خبر 9151 - 1392 08 | تاریخ: 1377 روز پیش-1392/08/17 | ساعت: 18:29

دختر یک مبلغ دینی همراه پدرش در جنگل زندگی میکرد او با زندگی در آنجا نکته ای را فهمیده بود که شیرها برخلاف سایر گونه ها با اعضای پیر گله شان, به گونه ای متفاوت رفتار می کنند. در حالی که سایر حیوانات , سالخوردگانی را که از عهده زندگی شان بر نمی آیند به حال خود رها می کنند تا بمیرند.

شیرها به این شکل عمل نکرده و از مسن ها برای شکار استفاده می کنند. دسته شیرها بز کوهی را در دره تنگ به دام می اندازند, شیرهای جوان در یک سمت و شیرهای پیر بدون چنگال و دندان در انتهای دیگر دره جمع می شوند.

 شیرهای پیر با آخرین حد توان, با صدای بلند غرش می کنند. حیوانات درون مسیر با شنیدن صدای غرش به جهت مخالف می دوند و یک راست به دام شیرهای جوان منتظر می افتند.

درسی که بزهای کوهی باید می آموختند روشن است. اگر به جهت غرش دویده بودند در امان بودند, اما آنها از صدا ترسیده بودند و در واقع با فرار از صدای خطر به دام خود خطر افتادند.

این داستان نشان دهنده مشکل جدی اکثر افراد است, آنها از صدای غرش می گریزند. مراجعان مضطرب از ترس گریزان اند و در تلاش اند تا نقطه امن و آرام پیدا کنند و در آن مخفی شوند.اگر از پرواز بترسند سوار هواپیما نمی شوند, اگر از جمعیت بترسند خود را در خانه حبس می کنند, ترس آنها هیچ وقت کاهش نمی یابد, بلکه همواره افزایش می یابد. هر چه بیشتر بگریزند, بیشتر می ترسند.

از مشکلاتتان فرار نکنید, اگر با آنها مواجه شوید می توانید اکثر آنها را حل کنید.

 


منبع : کتاب قصه هایی برای از بین بردن غصه ها

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 19 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر