بدون مصرف دارو با خستگي و بي‌حوصلگي‌تان خداحافظي كنيد!

کد خبر 9330 - 1392 08 | تاریخ: 1463 روز پیش-1392/08/26 | ساعت: 17:20

اگر اين روزها خستگي زود سراغ‌تان مي‌آيد و حوصله كار كردن نداريد، اگر با گذشتن يكي، 2 ساعت از شروع كار روزانه كسل مي‌شويد و احساس مي‌كنيد توانايي ادامه كار نداريد بد نيست با طبيعي‌ترين و ساده‌ترين نسخه‌ها براي رهايي از اين حس آشنا شويد. ما به شما مي‌گوييم كه چگونه بدون مصرف قرص و كپسول با خستگي و بي‌حوصلگي‌تان خداحافظي كنيد.

 

مي‌خواهيد كارمندي خوش اخلاق باشيد

اگر در گروه افرادي هستيد كه در روزهاي پاياني هفته به دليل خستگي و فشار ناشي از كارهاي عقب‌افتاده دچار استرس و نگراني مي‌شويد و اين استرس را ناخودآگاه به همكاران، ارباب رجوع يا اعضاي خانواده‌تان منتقل مي‌كنيد و از آن مهم‌تر دچار ناراحتي‌ها و اختلال‌هاي گوارشي ناشي از استرس كار مي‌شويد به شما توصيه مي‌كنيم براي يك بار هم كه شده دم‌نوش گياه بادرنجبويه را تجربه كنيد. یکی از بیماری‌هایی که امروزه در جهان به دليل فشارها و استرس‌هاي ناشي از كار به انسان‌ها تحمیل می شود سندرم روده تحریک‌پذیر است که موجب بروز اختلالات و ناراحتی‌هایی در عملکرد دستگاه گوارش به ویژه روده‌ها شده و به دنبال آن مشکلات عصبی و افسردگی را برای بیماران به همراه می آورد. برای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری ساده‌ترین راه کنترل میزان فشارعصبی، استرس و اضطراب است. یکی از بهترین شیوه‌ها برای کاهش میزان این فشارها استفاده از گیاه بادرنجبویه در برنامه غذایی روزانه است. این گیاه قابلیت بسیار خوبی در تسکین فشارهای عصبی داشته و میزان آرامش بدن را بالا می‌برد. به این ترتیب به کاهش علائم و عوارض سندرم روده تحریک‌پذیر بسیار کمک می‌کند. این گیاه به دلیل خاصیتی که در کنترل و کاهش میزان اضطراب، استرس و فشارهای عصبی دارد و به این دلیل که یک القا کننده خوب برای بیمار به وقت خواب است به مرور موجب افزایش نشاط و شادمانی در افراد می‌شود.

 

ماساژ روغن کنجد براي...

مردان و زنان زيادي وجود دارند كه از كاهش ميزان انرژي و توانايي جسمي خود براي انجام كارهاي روزانه‌شان شكايت مي‌كنند. اين گروه غالبا از جمله افرادي هستند كه در طول روز وقتي براي پياده‌روي، نرمش و ورزش ندارند و بيشتر وقت‌شان را صرف كار مي‌كنند. آنها اگر چه به تصور خودشان افراد پرجنب و جوشي هستند كه بيشتر وقت‌شان به كار مي‌گذرد اما در گروه كم‌تحرك‌ترين افراد قرار مي‌گيرند چرا كه بيشتر وقت‌شان را پشت ميز مي‌گذراند و بدن‌شان پر از گره‌ها و اسپاسم‌هايي است كه به مرور زمان آنها را خسته و بي حوصله مي‌كند و انرژي آنها را تحليل مي‌برد. يكي از بهترين شيوه‌ها براي رهايي از اين وضعيت ماساژ بدن با روغن كنجد است. اين ماساژ بهترين شيوه براي باز شدن اسپاسم‌ها و گره‌هايي است كه راه عبور انرژي را در كانال‌هاي انرژي يا مردين‌هاي بدن مسدود كرده‌اند. براي تهیه این روغن کافی است به اندازه سرانگشت کندر را درون روغن کنجد انداخته و روغن را روی حرارت بگذارید تا کندر حل شود. پس از خنک شدن این روغن آن را روی ستون فقرات ماساژ دهید كه اين كار علاوه بر تسکین اعصاب به افزايش انرژي‌هايتان كمك مي‌كند. پيشنهاد مي‌كنيم دست كم دو بار در هفته اين ماساژ را تكرار كنيد.

 

وانيل درماني را فراموش نكنيد

همه ما هر چقدر كه به كارمان علاقه‌مند باشيم و با عشق آن را دنبال كنيم باز هم ممكن است دچار روزمرگي و تكرار شويم و كار به نظرمان خسته كننده و سخت بيايد. اگر شما هم هرازگاهي اين احساس سراغ‌تان مي‌آيد، به نظر مي‌رسد بايد از متخصصان آروماتراپي يا عطردرماني كمك بگيريد. اين متخصصان بر اين باورند كه استشمام برخي از رايحه‌ها مي‌تواند در كوتاه‌ترين زمان ممكن حال و هواي انسان را تغيير دهد. پس اگر شما هم گاهي از كارتان خسته مي‌شويد و بي حوصلگي‌ سراغ‌تان مي‌آيد پيشنهاد مي‌كنيم 4 تا 5 قطره از اسانس وانيل يا پرتقال را روي يك دستمال اسپري كنيد و آن را در گوشه‌اي از اتاق كارتان بگذاريد تا به مرور با استشمام آن حال و هواي‌تان عوض شود.

 

مجبوريد زياد صحبت كنيد

اگر به واسطه كارتان مجبوريد صبح تا شب با ارباب رجوع‌ صحبت كنيد و اين موضوع باعث شده كه دچار گرفتگي صدا و خشكي دهان شويد، خالي از فايده نيست كه هر روز دمنوش آويشن بنوشيد. برای تهیه این چای در هر وعده کافی است یک قاشق غذاخوری از برگ‌های خشک آویشن را در یک لیوان آب جوش ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا بجوشد. پس از آن این مخلوط را صاف کرده و به کودک بدهید. نوشيدن روزانه 2 فنجان از دمنوش آويشن به شما كمك مي‌كند تا گرفتگي صدا ديگر سراغ‌تان نيايد. این جوشانده ممکن است طعم تلخی داشته باشد و کودک به راحتی آن را میل نکند بنابراین می توانید با اضافه کردن یک قاشق عسل به این چای طعم آن را شیرین كنيد.


منبع : مجله زندگی ایده آل

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 20 + 6 چند است؟

ADVERTISING