کلیدهای تربیت نوجوانان، راهی بازار کتاب شد

کد خبر 9361 - 1392 08 | تاریخ: 1374 روز پیش-1392/08/27 | ساعت: 20:46

کتاب«کلیدهای تربیت نوجوانان» نوشته لیلا امیریان زاده و منصوره امیریان زاده، نویسنده و پژوهشگران ساکن استان فارس از سوی نشر تخت جمشید منتشر شد. موضوع این کتاب، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در نوجوانان است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «کلیدهای تربیت نوجوانان» شامل شش فصل با عناوین «فرايند بلوغ»، «تندرستی و پیشگیری از بیماری‌ها در دوران بلوغ»، «بهترین راهکارها برای جلوگیری از آسیب‌هاي اجتماعی در نوجوانان»، «مهارت‌هاي ارتباط با نوجوانان»، «تربیت دینی نوجوانان» و «نتیجه‌گیری و پرسش و پاسخ» است. 


در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «نوجوانی یکی از مهم‌ترین دوران زندگی انسان محسوب می‌شود. در این دوره، فرد به دلیل بلوغ با تغییرات فیزیولوژیکی، روحی و روانی سریع مواجه می‌شود و با مسايلی مثل تعارضات جنسی، تلاش برای رهایی از وابستگی و کسب استقلال، احساس قدرت، اعتیاد، خودکشی، حوادث رانندگی، آسیب‌دیدگی، فرار، روابط پرخطر با جنس مخالف و دگرگونی ارتباط با والدان روبرو می‌شود.»  در بخشی دیگر از کتاب «کلیدهای تربیت نوجوانان» می‌خوانیم: «آگاه شدن نوجوانان و والدین از تعارضات این دوران در کاهش رفتارهای پرخطر و مشکلات اخلاقی و پیشگیری از مشکلات آینده بسیار موثر است.» 

لیلا امیریان زاده و منصوره امیریان زاده، نویسندگان این کتاب دارای تخصص و تجربه در کلینیک‌های مربوط به مسایل و مشکلات نوجوانان هستند. همچنین لیلا امیریان زاده کارشناس ارشد مشاوره و راهنمایی و منصوره امیریان زاده مدرس دانشگاه در حوزه تربیت نوجوانان است. 

 


منبع : کتاب «کلید‌های تربیتی نوجوانان»

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 1 چند است؟

ADVERTISING