استارت پرواز مستقیم تهران - واشنگتن زده شد

کد خبر 9676 - 1392 09 | تاریخ: 1446 روز پیش-1392/09/12 | ساعت: 20:36

مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور از ایجاد خط پروازی تهران به واشنگتن در آینده ای نزدیک خبرداد.
محمود رسولی نژاد که برای بازدید از فرودگاه یاسوج به این شهر سفر کرده بود، صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: هر دو کشور آمادگی خود را برای انجام این پرواز اعلام کرده اند و پیش بینی می شود که این خط پروازی به زودی به نتیجه برسد.
وی افزود: لازم است ابتدا بسترهای لازم برای انجام این پرواز فراهم شود.
رسولی نژاد با اشاره به تحولات صورت گرفته در سیاست خارجی کشور تصریح کرد: به جز با رژیم غاصب صهیونیستی، هیچ محدودیتی در زمینه تعاملات فرودگاهی و انجام پروازها با دیگر کشورها وجود ندارد.

راه اندازی مجدد پرواز تهران به منامه
وی همچنین از انجام هماهنگی برای برقراری مجدد پرواز تهران به بحرین بعد از یک وقفه طولانی خبرداد.
مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور همچنین از نیاز شدید کشور به تجهیز ناوگان هوایی خبرداد و گفت: بعد از توافقات هسته ای ایران با کشورهای غربی و گشایشی که در حوزه سیاست خارجی به وجود آمد، مکاتباتی را با چند کشور انجام داده ایم.
وی افزود: با پاسخ مثبت این چند کشور می توانیم مشکلات فعلی صنعت هواپیمایی و فرودگاهی کشور را برطرف کنیم.
رسولی نژاد تصریح کرد: همه پروازهای این شرکت از استانداردهای لازم برخوردار هستند اما با افزایش ارتباطات با کشورهای غربی به سطح ایده آلی در ایمنی پروازها و کیفیت خدمات خواهیم رسید.

فرودگاه جدید در کشور احداث نمی شود
مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور همچنین با بیان اینکه نیازی به احداث فرودگاه جدید در کشور وجود ندارد، گفت: افزایش تعداد فرودگاه های کشور به هیچ عنوان در دستور کار ما نیست.
وی اظهار داشت: هم اکنون54 فرودگاه در کشور وجود دارد که هزینه سالانه کارهای عمرانی در آن ها بیش از 140 میلیارد تومان است.
رسولی نژاد افزود: فرودگاه های موجود در کشور جوابگوی نیاز فعلی مردم در این زمینه است.
وی در پایان بر سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت هوایی تاکید کرد و گفت: ظرفیت های زیادی از جمله ساخت هتل و ترمینال برای سرمایه گذاران وجود دارد و زمینه برای سرمایه گذاری در صنعت هوایی مهیاست.

 


منبع : مهر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار