تقلب دیپلمات‌های روس و همسرانشان در آمریکا

کد خبر 9744 - 1392 09 | تاریخ: 1354 روز پیش-1392/09/15 | ساعت: 19:21

دادستانی نیویورک 49 دیپلمات فعال و سابق روسیه و همسران آنها را به تقلب در دریافت کمک هزینه‌های درمانی بیجا برای خود و فرزندانشان متهم کرده که بیش از 1.5 میلیون دلار به دولت آمریکا ضرر زده است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، جنجال بزرگی پیرامون حدود 50 دیپلمات فعال و سابق روس در آمریکا بوجود آمده است. تحقیقات سازمان اف.بی.آی آمریکا نشان داده است که دیپلمات‌های روسی با دریافت کمک هزینه‌های پزشکی بیجا برای خود و فرزندان تازه به دنیا آمده خود، دولت آمریکا را فریب داده‌اند.
 
دفتر دادستانی منطقه جنوبی نیویورک روز پنج شنبه از تقلب در بیمه خدمات درمانی 49 دیپلمات فعال و سابق روسی و همسران آنها خبر داد. بر اساس اعلامیه این دادستانی، تحقیقات اف.بی.آی نشان داده است که این متهمان طی بیش از ده سال اطلاعات ساختگی به برنامه بیمه بهداشت و درمان آمریکا «Medicaid» ارائه می‌دادند تا کمک هزینه درمانی دریافت کنند که این مسئله منجر به بروز خسارتی بالغ بر 1.5 میلیون دلار به دولت آمریکا شده است.
 
بر اساس این اطلاعات، برخی کارمندان کنسولگری فدراسیون روسیه در نیویورک و نمایندگی روسیه در سازمان ملل در این تقلب دست داشتند.
 
طبق این تحقیقات در خانواده های دیپلمات‌های روسی ساکن نیویورک در طول سال‌های 2004 الی 2013 63 نوزاد به دنیا آمده است. 92 درصد این خانواده‌هادر چارچوب برنامه «Medicaid» کمک هزینه بارداری و زایمان دریافت کردند، در حالی‌که تنها 37 درصد خانواده‌های آمریکایی از چنین کمک هزینه‌ای برخوردارند.
 
دفتر دادستانی منطقه جنوب نیویورک فاش نکرده است که اطلاعات مربوط به حساب‌های بانکی دیپلمات‌های روسی را از کجا بدست آورده است.
 
"پیتر دونالد" سخنگوی اف. بی. آی اعلام کرده است که در رابطه با این پرونده هنوز هیچکس دستگیر نشده است، چرا که تمامی افراد مظنون در این قضیه دارای مصونیت دیپلماتیک هستند و بسیاری از آنها حتی دیگر در خاک ایالات متحده بسر نمی‌برند.
 
"لورا لوکاس ماگنوسن" سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوال خبرنگاران در این رابطه از تفسیر این موضوع خودداری کرده و گفت: مقامات قضایی و وزارت امور خارجه آمریکا باید در این رابطه توضیح بدهند.
 
پیش از این "مری هارف" سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد که قضیه تقلب برخی دیپلمات‌های روسی تاثیری بر روابط مسکو و واشنگتن نگذارد.


منبع : فارس

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 13 + 2 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار