به نظر نمی رسد متاهل باشید!

کد خبر 9753 - 1392 09 | تاریخ: 1265 روز پیش-1392/09/16 | ساعت: 10:27

سال ها پیش، یک برنامه زنده رادیویی در شهر لوس آنجلس را اجرا می کردم. گاهی تماس هایی با این برنامه گرفته می شد که مرا دیوانه می کرد. این تلفن ها از طرف زنان متاهل بود. یکی از آنان می گفت: "بیست سال قبل ازدواج کردم و احساس بدبختی می کنم! چون شوهرم مرا آزار و اذیت می کند و مشروب می خورد و دوست ندارد در رابطه با مشکلاتمان صحبت کنیم و از اینکه مشاوره بگیرم و یا نزد روانکاو برویم، سرباز می زند." پاسخی که به اینگونه تلفن ها می دادم همواره یک چیز بود.

در پاسخ می گفتم: "به نظر نمی رسد متاهل باشید." زن، فوری وسط صحبت هایم پریده و می گفت:" نه ، نه! به راستی بیست سال است ازدواج قانونی کرده ایم و رسما زن و شوهر هستیم."

و سپس یکبار دیگر از شوهرش شکایت می کرد. من هم پاسخم را مجددا تکرار کرده و به او می گفتم:"این یک ازدواج نیست. شما سال هاست از هم طلاق گرفته اید و فقط قرارداد زندگی مشترک دارید. می توان گفت شما فقط با هم، هم اتاقی هستید!"

ازدواج میدان نبرد نیست بلکه انس مهربانی و دوستی است. هرگاه با همسرتان با احترام عشق و محبت رفتار نکنید ازدواجتان به پایان رسیده است.

وقتی با شوهرتان با بی احترامی و عصبانیت صحبت می کنید دیگر شوهرتان نیست. شاید همچنان با او زیر یک سقف زندگی کنید، ولی دیگر زن و شوهر نیستید. ممکن است سال ها طول بکشد تا به لحاظ قانونی نیز به ازدواج خود پایان دهید و طلاقتان را ثبت کنید، اما مهم این است که سال ها در طلاق نامرئی به سر برده اید. حقیقت تلخ این است که به راستی زن و شوهرهای واقعی بسیاری را نمی بینم و نمی شناسم. زن و مردهای زیادی را می شناسم که می گویند زن و شوهرند، اما تمام  و کمال متعهد و پایبند به یکدیگر نیستند. زندگی روزمره آنها تبلور تعهدشان به یکدیگر نیست.

" عاشقانه های باربارا دی آنجلیس"

هر کو خاطر مجموع و یار نازنین دارد

سعادت همدم او گشت و دولت همنشین دارد

"حافظ"


منبع : کتاب به بلندای فکرت پرواز خواهی کرد( نوشته مسعود لعلی)

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 17 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر