نمایش مدل های P1 GTR - 650S Spider -P1 مک لارن

کد خبر 97582 - 1393 05 | تاریخ: 1222 روز پیش-1393/05/18 | ساعت: 17:22

مک‌لارن امسال گردهمایی Pebble Beach را با خودروهای خاصی آغار کرده است. این تولیدکننده‌ی بریتانیایی، در کنار P1 GTR، دو خودروی دیگر را نیز به معرض نمایش می‌گذارد: 650S Spider و P1.


نسخه‌ی محدود از MSO 650S Spider

اگر از مدل 650S Spider خوشتان آمده، اما آن را زیادی معمولی می‌دانید، پس حتما اولین نسخه‌ی خاص مک‌لارن از این خودرو توجهات را به خود جلب می‌کند. MSO 650S Spider که بر اساس نسخه‌ی MSO از 650S Coupe نمایش داده شده در گودوود طراحی شده، کاملا با پوشش متالیک براق آبی رنگی پوشانده شده است و قرار است که در گردهمایی امسال زیر خورشید کالیفرنیا مانند یک خورشید بدرخشد.

جهت تکمیل زیبایی رنگ آبی نیلگون خود، 650S دارای یک سپر بزرگ در جلو، حاشیه‌های کناری و دیفیوزر عقب است که با فیبرکربن طراحی شده‌اند و چرخ‌های سبک‌وزن آن نیز بر زیبایی ظاهر این خودرو می‌افزاید.

درون خودرو نیز با تریم‌های فیبرکربنی به همان اندازه‌ی ظاهر بیرونی، خوشایند بوده و لوگوی speedmark مک‌لارن را می‌توانید به طور برجسته‌ای بر روی پشتی صندلی‌ها با تودوزی‌های آبی رنگی مشاهده کنید تا یادتان باشد سوار بر چه خودرویی هستید.

این خودرو که در Pebble Beach به نمایش گذاشته می‌شود، یکی از 50 مدل طراحی MSO از 650S خواهد بود.


McLaren P1

برای برخی از مالکان بودن در میان 50 نفر کافی نیست. آن‌ها تمایل دارند مالک خودرویی کاملا منحصربفرد و یگانه باشند. دومین خودروی خاصی که مک‌لارن قرار است در Pebble Beach نمایش دهد، به سفارش یکی از خریداران اهل امریکای شمالی طراحی شده که خواهان خودروی P1 کاملا مخصوص به خود بود. اگرچه عملکرد این خودرو با مدل اصلی خود تقریبا یکسان مانده، اما این مدل خاص با تغییرات اساسی در طراحی همراه شده که آن را کاملا به مدلی متمایز تبدیل کرده است.

برای شروع باید عنوان کرد که نسخه‌ی خاص P1 به رنگ خاکستری متالیک می‌باشد که در برخی نقاط با برجستگی‌های نارنجی رنگی همراه شده است. حتی کالیپرهای ترمز این خودرو که از همان سرامیک کربن مدل استاندارد ساخته شده‌اند، به رنگ نارنجی درآمده‌اند.

گذشته از رنگ، باید گفت که برخی از ویژگی‌های این مدل از p1 یادآور مدل اسطوره‌ای مک‌لارن یعنی F1 است. در محفظه‌ی موتور این خودرو هم از محافظی دارای 24 قیراط طلا استفاده شده است.

در F1 از طلا به منظور وجود تناسبات بازتابی عالی آن استفاده شده بود، و اگرچه در P1 استاندارد از مواد نوع دیگری به این منظور استفاده شده بود، شکی نیست که بهره‌برداری دوباره‌ی طلا به عنوان یک عامل خنک کننده در نسخه ی خاص P1 موجب عملکرد بهتر خودرو خواهد شد. جهت حفظ زیبایی طرح خودرو، محافظ طلایی آن در اطراف اگزوز نیز مشخص است و در برابر رنگ خاکستری، به این خودرو ظاهر زیبایی می‌بخشد.

در طراحی فضای درونی، سفارش‌دهنده ترجیح داده از تودوزی‌های خاکستری رنگ بر روی آلکانترای مشکی استفاده کند. تنها در کنسول مرکزی این خودرو، رنگ نارنجی به چشم می‌خورد.

قیمت این خودرو چقدر است؟ تا زمانی که خریدار نسخه‌ی خاص P1 اعلام نکند، خبری از قیمت آن درج نخواهد شد.

هر دو خودروی اشاره شده همانطور که گفته شد در گردهمایی سالانه‌ی Pebble Beach که از هفدهم آگوست کار خود را آغاز می‌کند، به نمایش گذاشته می‌شوند.


منبع : Top In earth

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 2 + 6 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط علم و فناوری