ارتباط خروپف زياد کردن با خطر سکته مغزي!!!

کد خبر 9835 - 1392 09 | تاریخ: 1050 روز پیش-1392/09/18 | ساعت: 18:58

پزشکان چيني در يک بررسي جديد هشدار دادند افرادي که حين خواب، زياد خروپف مي‌کنند بيشتر در معرض خطر سکته مغزي هستند.در اين بررسي که روي بيش‌از 25 هزار نفر انجام گرفت، مشخص شد که به دليل افزايش خطر لختگي خون احتمال مرگ ناشي از سکته مغزي در افرادي که در خواب خروپف مي‌کنند بيش از دو برابر است.

پزشکان چيني همچنين در اين مطالعه دريافتند که احتمال ابتلا به بيماري‌هاي قلبي نيز در اين افراد 80 درصد بيشتر است.

هنگامي که فرد به خواب مي‌رود ماهيچه‌هاي مجاري تنفسي وي آرام و منبسط مي‌شوند و اين امر مي‌تواند در برخي افراد مشکل‌ساز شده و نفس فرد حداقل به مدت 10 ثانيه قطع شود. جريان هوا در مقابل بافت نرمي که در مسير عبورش قرار دارد مرتعش مي‌شود و صداي خروپف را ايجاد مي‌کند.

همچنين هنگامي که مغز از قطع شدن نفس آگاه مي‌شود سيگنالي را به ماهيچه‌هاي مجراي هوايي ارسال مي‌کند تا مجدد منقبض شوند. در موارد خفيف ابتلا به وقفه تنفسي حين خواب، اين پديده هر 10 دقيقه يک بار اتفاق مي‌افتد اما در موارد وخيم‌تر باعث مي‌شود خواب فرد کاملا تحت تاثير اين پديده قرار گيرد.

پزشکان چيني معتقدند خطر فزاينده سکته مغزي در افرادي که زياد خروپف مي‌کنند از اين مشکل نشات مي‌گيرد که جريان خون در مغز و قلب با وقفه‌هاي مداوم تنفس مختل مي‌شود و در رسيدن خون به اين اعضاي حياتي مشکل ايجاد مي‌کند.


منبع : خبرآنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 8 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار