آماری تکان دهنده از زوج‌های نابارور در کشور

کد خبر 9870 - 1392 09 | تاریخ: 1439 روز پیش-1392/09/19 | ساعت: 20:40

مدیر کل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن تمام داروها و افراد نابارور پس از تصویب مجلس خبر داد.

دکتر محمد اسماعیل مطلق مدیر کل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت در گفت و گو با دانا با اشاره به تحت پوشش بیمه قرار گرفتن 10 قلم از داروهای ناباروری و تاثیر این امر در افزایش جمعیت کشور و فرزندآوری خانواده‌ها گفت: سه میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد که در این میان تنها 35 هزار نفر از این جمعیت بارور می‌شوند.

وی با توجه به برنامه‌های وزارت بهداشت در خصوص افزایش جمعیت عنوان کرد: آموزش و پیشگیری از ناباروی جزو یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت برای ارتقا باروری و افزایش جمعیت است.

مطلق در ادامه تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های وزارت بهداشت در این راستا این است که تمام افراد از دوره کودکی، نوجوانی، جوانی، ازدواج و پس آن را تحت پوشش قرار دهد تا بتوان از میزان جمعیت نابارور کاست.

دکتر مطلق با اشاره به داروهای تحت پوشش بیمه برای درمان ناباروری افزود: ابتدا داروهایی که بیشتر مورد نیاز افراد نابارور بود تحت پوشش بیمه قرار گرفت که پس از مصوبه قوانین تعالی خانواده و فرزندآوری در مجلس و ابلاغ آن وزارت بهداشت قصد دارد تمام افراد نابارور و داروهای ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گیرند. 


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 10 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار