120 قانون موفقیت از زبان بریان تریسی (3 )

کد خبر 9878 - 1392 09 | تاریخ: 1439 روز پیش-1392/09/20 | ساعت: 05:26

61 -قانون اشتیاق: از طرفین معامله، آنکه از خود اشتیاق بیشتری نشان می دهد امکان کمتری برای بدست آوردن بهترین قیمت دارد. شما تنها در صورتی می توانید معامله را انجام دهید که بتوانید در صورت نامطلوب بودن قیمت از خیر معامله بگذرید.

62 -قانون عمل متقابل: مردم ذاتا عادل هستند و حاضرند در مقابل لطفی که به آنها می کنید متقابلا پاداش شما را بدهند. در معامله با دادن امتیازات کوچک می توانید در عوض امتیازات بزرگتری بدست آورید.

63 -قانون عدم ختم معامله: هیچ معامله ای تمام شده نیست. اگر اطلاعات جدیدی بدست آوردید که باعث شد از شرایط معامله راضی نباشید از طرف دیگر معامله بررسی مجدد شرایط را تقاضا کنید.

64 -قانون وفور نعمت: ما در جهانی سرشار از نعمت زندگی می کنیم، جهانی که در آن گنجینه عظیمی از ثروت برای تمام کسانی که طالب آن هستند وجود دارد.برای دستیابی به استقلال مالی همین امروز برای افزایش ثروت خود تصمیم بگیرید و سپس همان کاری را انجام دهید که دیگران پیش از شما برای رسیدن به همین هدف انجام داده اند.

65 -قانون معاوضه: پول وسیله معاوضه خدمات و تولیدات یک نفر است با خدمات و تولیدات شخص دیگر. میزان درآمد شما در هر زمان بازتاب ارزشی است که دیگران برای کار شما قائل هستند.

66-قانون سرمایه: سرمایه عبارت از دارایی هایی است که می توان برای تولید پول نقد از آن استفاده کرد. باارزش ترین دارایی شما توانایی کسب درآمد است. منابع جسمانی، ذهنی و عقلانی شما که مرتبا در حال رشد و تغییر است سرمایه شخصی شماست.

67-قانون پس اندازک: همیشه اول از همه حق خودتان را بدهید. آزادی مالی از آن کسانی است که همیشه حداقل ده درصد از درآمد خود را پس انداز می کنند.اگر نمی توانید پول پس انداز کنید، استعداد ثروتمند شدن ندارید.

68 -قانون نگهداری: اینکه چقدر درآمد داریم مهم نیست، بلکه نکته ی مهم اینست که چه مقدار از آن را می توانید نگه دارید. افراد موفق وقتی که درآمد خوبی دارند پس انداز می کنند و در نتیجه وقتی درآمد کمی دارند پشت گرمی مالی دارند.

69 -قانون پارکینسون: مخارج معمولا آنقدر افزایش پیدا می کند تا اینکه به میزان درآمد برسد.به همین دلیل است که اکثر مردم هنگام بازنشستگی فقیر هستند.برای اینکه ثروتمند شوید باید مخارجتان کمتر از درآمدتان باشد و باقیمانده را پس انداز کنید.

70 -قانون سرمایه گذاری: قبل از سرمایه گذاری تحقیقات لازم را به عمل آورید.هنگامی که مشغول انجام تحقیقات مقدماتی برای سرمایه گذاری هستید وقت کافی صرف این کار کنید،درست همانطور که پس از سرمایه گذاری برای پول درآوردن وقت صرف می کنید.هرگز خود را بطور ناگهانی درگیر یک سرمایه گذاری غیر قابل برگشت نکنید.

71 -قانون بهره مرکب: جمع آوری پول و افزایش دادن آن از طریق بهره مرکب، که هم به اصل سرمایه و هم به سود آن تعلق می گیرد، شما را ثروتمند می کند.رمز دست یابی به استقلال مالی از طریق پس انداز این است که پول را کنار بگذارید و هرگز به هیچ دلیلی به آن دست نزنید.

72-قانون برآیند: موفقیت مالی بزرگ برآیند صدها، بلکه هزارها، تلاش کوچک است که ممکن است هرگز توسط کسی دیده یا تحسین نشده باشد.برای ثروتمند شدن هیچ راه سریع یا آسانی وجود ندارد.

73 -قانون جذب: جمع آوری پول موجب می شود که پول بیشتری به سوی شما جذب شود.در حین جمع آوری پول، تفکر مثبت در مورد آن شما را تبدیل به چیزی شبیه آهن ربا می کند، با این تفاوت که شما پول را به سوی خود جذب می کنید.

74 -قانون اشتیاق: برای ثروتمند شدن باید اشتیاق شدیدی برای این کار داشته باشید. اشتیاقی اندک یا علاقه ای مختصر کافی نیست.شدت علاقه خود را می توانید با مشاهده فعالیتهای خود بسنجید. آیا این فعالیتها با ثروتمند شدن هماهنگی دارد یا نه؟

75 -قانون هدف: قطعیت هدف نقطه آغاز ثروتمند شدن است. برای ثروتمند شدن باید صمیم بگیرید که دقیقا چه می خواهید. آن را یادداشت کنید و سپس برای دست یابی به آن برنامه ریزی کنید. تمام مردمان موفق افکارشان را روی کاغذ می آورند.

76-قانون ثروتمند کردن: تمام ثروت های پایدار از طریق ثروتمند کردن دیگران از راه های مختلف بوجود می آید.هر چه بیشتر تمرین کنید که در بالا بردن کیفیت زندگی دیگران سهیم شوید ثروتمند شدن شما بیشتر تضمین می شود.

77-قانون کارآفرینی: مطمئن ترین راه برای ثروتمند شدن این است که کار موفقی را برای خود طرح ریزی کنید و به مرحله اجرا درآورید. هیچکس با کار کردن برای دیگران ثروتمند نمی شود. تولیدات یا خدمات شما کافی است تنها ده درصد بهتر از رقیبانتان باشد تا راه را برای ثروتمند شدن شما هموار کند.

78 -قانون خودساختگی: بهترین و مطمئن ترین راه برای راه اندازی یک کار جدید این است که بدون سرمایه یا با مقدار اندک شروع کنید، و سپس مرحله به مرحله با استفاده از سود حاصله پیش بروید. کسانی که با پول خیلی کم شروع می کنند در مقایسه با کسانی که با پول خیلی زیاد شروع می کنند احتمال موفقیت بیشتری دارند.

79 -قانون آمادگی برای شکست: آمادگی شما برای شکست خوردن، تنها معیار واقعی تمایل شما برای ثروتمند شدن است.شکست پیش نیاز موفقیت بزرگ است. اگر می خواهید سریع تر موفق شوید آمادگی شکست خود را دو برابر کنید.

80-قانون ریسک: در هر کاری، بین میزان ریسک پذیری و احتمال شکست رابطه ی مستقیم وجود دارد.کارآفرینان موفق کسانی هستند که برای سود بیشتر خطرات کار را تجزیه تحلیل می کنند و به حداقل می رسانند.

81 -قانون خوش بینی نابجا: خوش بینی بیش از حد مانند شمشیر دو دم است که میتواند هم به شکست و هم به موفقیت منجر شود.در تجارت، هر کاری دو برابر آنچه فکر می کنید هزینه دارد و سه برابر مدت زمانی که پیش بینی می کنید به طول می انجامد.

82-قانون ثبات قدم: اگر در راه ثروتمند شدن به اندازه ی کافی ثبات قدم داشته باشید، بدون تردید موفق خواهید شد.موانعی که در حین کار ظاهر می شود پلکان موفقیت شما است به شرط آنکه از هر ناامیدی و شکستی درس بگیرید.

83 -قانون هدف تجارت: هدف اساسی تجارت پیدا کردن و حفظ مشتری است و در هر تجارتی کلیه فعالیتها باید بر این هدف متمرکز باشد.سود نتیجه پیدا کردن و حفظ مشتری با روشی مقرون به صرفه است.

84-قانون سازمان: یک موسسه تجاری مرکب از گروهی از افراد است که برای تنها هدف خود که همان پیدا کردن و حفظ مشتری است تشکیل شده است. وجود هر کدام از کارکنان باید برای انجام وظایف موسسه ضروری باشد.

85 -قانون رضایت مشتری: در تجارت هر کسی مشغول حفظ رضایت مشتری است و همیشه حق با مشتری است.مشغولیت ذهنی تاجران موفق ارائه خدمات بهتر به مشتری است.

86 -قانون مشتری: مشتری همیشه به دنبال بهترین و بیشترین است با پایین ترین قیمت ممکن.یک برنامه ریزی خوب تجاری ایجاب می کند که شما همواره به منافع شخصی مشتری توجه و بر آن تاکید داشته باشید.

87 -قانون کیفیت: کیفیت آن چیزی است که مشتری می گوید و مشتری است که در مورد ارزش کالا یا خدمات تصمیم می گیرد.توانایی شما در افزودن ارزش به محصولات و یا خدمات خود تعیین کننده موفقیت شما در بازار است.

88 -قانون کهنگی: هر چیزی که مورد استفاده قرار گیرد کهنه خواهد شد. محصولات یا خدمات امروز بدلیل تکنولوژی پویا و رقابت از همان ابتدا در فرآیند کهنه شدن قرار می گیرد. معجزه جدید یا محصول جدید شما که قرار است به بازار بیاید چیست؟

89 -قانون ابتکار: برای شروع راه موفقیت، داشتن یک ایده خوب تنها چیزی است که به آن نیاز دارید. پیشرفت در تجارت نتیجه یافتن راههای سریع تر، ارزان تر، بهتر و آسانتر برای انجام یک کار است.

90 -قانون عوامل ضروری موفقیت: هر کار یا تجارتی بیش از پنج تا هشت عامل ضروری برای موفقیت ندارد. این عوامل، تعیین کننده ی چگونگی عملکرد شما هستند.کارهایی را که منجر به موفقیت یا شکست شما می شوند تعیین کنید و سپس با بهره گیری از این اطلاعات، برای داشتن عملکرد بهتر در هر زمینه برنامه ریزی کنید.

 


منبع : گروه 3 نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 15 + 1 چند است؟

ADVERTISING