وزير دفاع آمريکا: منطقه دفاع هوايي چين در شرق درياي چين را به رسميت نمي شناسيم

کد خبر 9928 - 1392 09 | تاریخ: 1441 روز پیش-1392/09/22 | ساعت: 11:36

وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی گفت: منطقه دفاع هوایی چین در شرق دریای چین را به رسمیت نمی شناسد. چاک هیگل در کنفرانس خبری با انگ هن همتای سنگاپوری خود در مقر پنتاگون گفت:اقدام چین موجب افزایش تنش در منطقه شده است و خطر محاسبات غلط و رویارویی و حادثه را افزایش داده است.خویشتن داری درباره این موضوع به خصوص در این زمان بسیار مهم است.
 
وی گفت:آمریکا منطقه دفاعی جدیدی که چین آن را اعلام کرده است،به رسمیت نمی شناسد و من در گذشته نیز این مسئله را گفتم.ما از چین می خواهیم تصمیم تعیین منطقه دفاع هوایی (در شرق دریای چین )را به اجرا نگذارد و از برداشتن اقدام مشابه در جاهای دیگر در منطقه خویشتن داری کند.
 
وزیر دفاع آمریکا گفت:همانطور که ما بارها گفتیم و با رفتار خود نشان دادیم اظهارات چین درباره تعیین منطقه دفاع هوایی،ماموریت نظامی آمریکا در این منطقه را تغییر نخواهد داد.
 
وزیر دفاع سنگاپور نیز گفت:از دیدگاه سنگاپور ،حضور آمریکا در این منطقه برای ثبات در منطقه آسیا-اقیانوسیه مهم است.ما همچنین گفتیم روابط آمریکا و چین بر همه کشورها تاثیر دارد.
 
وی گفت:باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و ژی جین پینگ رئیس جمهور چین هردو نشان دادند که منطقه اقیانوس آرام آنقدر بزرگ است که یک قدرت ساکن در منطقه و یک قدرت در حال برخاستن را در خود جای دهد اما رقابت راهبردی وجود خواهد داشت.ما می خواهیم خطر محاسبات نادرست را کاهش دهیم.


منبع : واحد مرکزی خبر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 12 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار