وزير دفاع آمريکا: منطقه دفاع هوايي چين در شرق درياي چين را به رسميت نمي شناسيم

کد خبر 9928 - 1392 09 | تاریخ: 1049 روز پیش-1392/09/22 | ساعت: 11:36

وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی گفت: منطقه دفاع هوایی چین در شرق دریای چین را به رسمیت نمی شناسد. چاک هیگل در کنفرانس خبری با انگ هن همتای سنگاپوری خود در مقر پنتاگون گفت:اقدام چین موجب افزایش تنش در منطقه شده است و خطر محاسبات غلط و رویارویی و حادثه را افزایش داده است.خویشتن داری درباره این موضوع به خصوص در این زمان بسیار مهم است.
 
وی گفت:آمریکا منطقه دفاعی جدیدی که چین آن را اعلام کرده است،به رسمیت نمی شناسد و من در گذشته نیز این مسئله را گفتم.ما از چین می خواهیم تصمیم تعیین منطقه دفاع هوایی (در شرق دریای چین )را به اجرا نگذارد و از برداشتن اقدام مشابه در جاهای دیگر در منطقه خویشتن داری کند.
 
وزیر دفاع آمریکا گفت:همانطور که ما بارها گفتیم و با رفتار خود نشان دادیم اظهارات چین درباره تعیین منطقه دفاع هوایی،ماموریت نظامی آمریکا در این منطقه را تغییر نخواهد داد.
 
وزیر دفاع سنگاپور نیز گفت:از دیدگاه سنگاپور ،حضور آمریکا در این منطقه برای ثبات در منطقه آسیا-اقیانوسیه مهم است.ما همچنین گفتیم روابط آمریکا و چین بر همه کشورها تاثیر دارد.
 
وی گفت:باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و ژی جین پینگ رئیس جمهور چین هردو نشان دادند که منطقه اقیانوس آرام آنقدر بزرگ است که یک قدرت ساکن در منطقه و یک قدرت در حال برخاستن را در خود جای دهد اما رقابت راهبردی وجود خواهد داشت.ما می خواهیم خطر محاسبات نادرست را کاهش دهیم.


منبع : واحد مرکزی خبر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 2 + 4 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار