120 قانون موفقیت از زبان بریان تریسی (4)

کد خبر 9933 - 1392 09 | تاریخ: 1441 روز پیش-1392/09/22 | ساعت: 17:56

91-قانون بازار: قیمت واقعی هر کالا بهایی است که مشتری حاضر است برای آن کالا در بازار آزاد و رقابتی، که در آن سایر کالاهای مشابه نیز وجود دارد، بپردازد.همیشه حق با بازار است.

92 -قانون تخصصی کردن: برای موفقیت در تجارت، باید ابتدا محصول یا خدمات بخصوصی را انتخاب کنید و سپس تمام توانایی خود را برای انجام کار با بهترین روش به کار گیرید.
یکی از دلایل اصلی شکست در تجارب غیر تخصصی کار کردن است.

93 -قانون تمایز: در یک بازار رقابتی، محصولات یا خدمات برای کسب موفقیت باید در نوع خود ویژگی منحصر به فردی داشته باشند تا از سایر محصولات و خدمات مشابه متمایز گردند.
برای رقابت در بازار، برتری کالای شما باید قابل توجه و قابل تبلیغ کردن باشد و چیزی باشد که بازار حاضر باشد به خاطر آن پول پرداخت کند.

94-قانون تعیین خریدار: موفقیت در تجارت در گرو تعیین گروه هایی است که در بازار، خریدار تولیدات یا خدمات شما هستند.
-
مشتریان شما دقیقا چه کسانی هستند؟
- کجا هستند؟
- علت خرید آنها چیست؟

95 -قانون تمرکز بازار: موفقیت در بازار در گرو تمرکز کامل بر روی مشتریان بخصوصی است که می توانند از ویژگی های خاص کالا یا خدمتی که ارائه می دهید بیشترین استفاده را ببرند.
تعیین و متمرکز کردن تلاش هایتان روی این گروه خاص و اصلی، رمز سوددهی است.

96-قانون برتری: بازار تنها برای عملکرد برتر، تولیدات برتر یا خدمات برتر بهای عالی می پردازد.
اولین کار در مدیریت، تعیین و بهبود بخشیدن به حوزه ای است که می توانید در آن برتر باشید.

97-قانون احتمالات: هر رخدادی به میزان معینی احتمال وقوع دارد. برای افزایش احتمال وقوع رخداد مورد نظر خود، تعداد موارد را افزایش دهید.هر چقدر کارهای بیشتری را به دفعات بیشتر امتحان کنید، احتمال موفقیت شما نیز بیشتر می شود.

98 -قانون وضوح اهداف: هر چقدر با وضوح بیشتری بدانید که چه می خواهید و حاضرید چه اقداماتی برای دستیابی به آن انجام دهید احتمال موفق شدن و رسیدن به آنچه می خواهید بیشتر می شود. روشن بودن اهداف مورد نظر مانند مغناطیسی عمل می کند که اقبال را به سوی شما می کشد.

99 -قانون جذب: شما در زندگی، افراد، ایده ها و موقعیت هایی را به سوی خود جذب می کنید که با افکار غالب شما هماهنگ هستند. هنگامی که اهداف شما از مغناطیس اشتیاق شما سر شار شد به چیزی دست پیدا می کنید که مردم به آن شـــانس می گویند.

100 - قانون توقعات: اگر مدام توقع داشته باشید که اتفاقات خوب برایتان رخ دهد، میزان شانس خود را در زندگی افزایش می دهید. هر روزتان را ا این جمله آغاز کنید : " می دانم امروز یک اتفاق عالی برایم می افتد". 

101 -قانون فرصت: بهترین فرصت ها اغلب در معمولی ترین موقعیت های پیرامون شماست. بزرگترین فرصت شما، به احتمال زیاد درست پیش پای شماست، در کار، حرفه، تحصیل، تجربه یا علایق فعلی شما.

102-قانون قابلیت: شانس هنگامی رخ می دهد که آمادگی و موقعیت در یک جا جمع شود. در هر زمینه ای، هر چقدر توانایی های بیشتری داشته باشید و آنها را بیشتر پرورش دهید شانس رسیدن به موقعیت های مطلوب نیز برای شما بیشتر می شود.

103 -قانون دانش: در هر زمینه ای، شخصی که دانش و مهارت گسترده تری داشته باشد شانس موفقیت بیشتری نسبت به دیگران دارد.دانش و مهارت گسترده، فرد را آگاه ساخته و از چند و چون اوضاع با خبر می کند و در نتیجه فرصت هایش را افزایش می دهد.

104قانون پیش فرض ها: پیش فرض های نادرست ریشه ی شکست ها هستند. شهامت محک زدن پیش فرض های خود را داشته باشید.پذیرش اینکه احتمال دارد پیش فرضتان اشتباه باشد، راه را برای یافتن پیش فرض های جدید و دگرگونی های لازم باز می کند، چیزهایی که در غیر این صورت بدست نخواهید آورد.

105 -قانون وقت شناسی: وقت شناسی همه چیز است. اگر آمادگی لازم را در خود ایجاد کنید، زمان مناسب برای شما فرا خواهد رسید. " در دریای پر تلاطم زندگی، همیشه می توان موجی را یافت که اگر با آن حرکت کنید شما را به ساحل خوشبختی می رساند." (ویلیام شکسپیر)

106 -قانون انرژی: هر چقدر انرژی و اشتیاق بیشتری داشته باشید، احتمال اینکه موقعیت مناسب را تشخیص دهید و از آن استفاده کنید بیشتر می شود. بهترین ایده ها و افکار خلاق بعد از مدتی استراحت و آرامش بدست می آید.

107 -قانون روابط: هر چه افراد بیشتری را بشناسید که دید مثبتی نسبت به شما دارند موقعیت های بهتری به دست خواهید آورد. افرادی که شما را دوست دارند به شما ایده های جدیدی می دهند و راه موفقیت را برای شما باز می کنند.

108 -قانون درک دیگران: وقتی از دید فرد دیگری به موقعیتی نگاه کنید، اغلب اوقات به ایده و راه حل هایی دست پیدا می کنید که قبلا به آنها پی نبرده بودید. مرتب از خودتان بپرسید که مردم به چه نیاز دارند و چه می خواهند و شما چطور می توانید نیازها و خواسته های آنها را برآورده کنید.

109-قانون رشد: اگر در حال رشد فکری نیستید پس دارید در جا می زنید. اگر روز به روز بهتر نمی شوید پس دارید بدتر می شوید. یادگیری دائمی و رشد مداوم فکری را جزئی از برنامه ی روزانه ی زندگی خود قرار دهید.

110 -قانون تکرار: تمرین و تکرار بهای بدست آوردن مهارت است. چیزی را که مدام و مرتب تکرار می کنید به صورت یک عادت جدید ذهنی و عملی در می آید. رشد فکری و احساس ضایت و خشنودی نتیجه ی کنار گذاشتن عادت های گذشته و جایگزین کردن تمرین ها و عادت های جدید است.

111 -قانون پشتکار: یک زندگی خوب و درخشان مجموعه ای از هزاران تلاش و ایثاری است که هیچ کس از آن باخبر نیست. "  مردان بزرگ از ارتفاعاتی که فتح کرده اند حفاظت می کنند، جاهایی که یک شبه به آن نرسیده اند. اما هنگام شب در حالی که همراهانشان خفته اند باز هم به تلاش خود برای پیشروی ادامه می دهند." ( هنری وادزورث لانگفلو)

112 -قانون خودشکوفایی: شما می توانید هر چه را که برای رسیدن به اهداف تعیین شده خود به آن نیاز دارید بیاموزید. آنهایی که می آموزند توانا هستند.

113 -قانون استعدادها: در درونتان مجموعه ای از استعدادها و توانایی ها نهفته است که اگر درست شناسایی و به کار گرفته شوند شما را قادر می سازند تا به هر هدفی که در نظر دارید برسید. از چه قسمت هایی از کارتان بیشتر لذت می برید و آنها را خیلی خوب انجام می دهید؟ این سوال بهترین راهنما برای یافتن استعدادهای واقعی شماست.

114 -قانون کمال: موفقیت و خوشبختی هنگامی بدست می آید که کاری که از نجام آن لذت می برید، بی عیب و نقص انجام می دهید. " تعیین کننده ی کیفیت زندگی شما این است که تا چه حد به  کمال در زندگی اهمیت می دهید و برای رسیدن به آن تا چه اندازه خود را مسئول و متعهد می دانید." (وینس لمباردی - مربی فوتبال)

115-قانون موقعیت: مشکلات مانع کار نیستند بلکه معلم ما هستند. در درون هر مشکلی بذر سود یا موقعیتی نهفته است، برابر یا بیشتر از سود حاصل از  انجام کار مورد نظر.
در راه موفقیت مشکلات را تبدیل به پله های صعود کنید.

116 -قانون شهامت: وجود شهامتی سنجیده و حساب شده برای دستیابی به موفقیت ضروری است. ترس بزرگترین مانع رسیدن به هدف است. رویارویی با ترس های خود را جزئی از عادت هایتان کنید و در هر شرایطی این کار را انجام دهید.

117 -قانون سخت کوشی: موفقیت ها و دستیابی به اهداف با سخت کوشی بدست می آید.هنگامی که شک دارید موفق می شوید یا نه، سخت تر تلاش کنید و اگر به نتیجه نرسیدید باز هم بیشتر تلاش کنید. هنگامی که مشغول کار هستید، تمام مدت کار کنید و وقت تلف نکنید.

118 -قانون بخشندگی: هر چه بیشتر، بدون انتظار پاداش، به دیگران خدمت کنید، خیر و نیکی بیشتری به شما می رسد، آن هم از جاهایی که اصلا انتظار ندارید. شما تنها در صورتی حقیقتا خوشبخت خواهید بود که احساس کنید به دلیل خدمت به دیگران انسان با ارزشی هستید.

119-قانون پذیرش: اینکه چطور با خودتان حرف می زنید، حداقل 95% از فکر و احساس شما را مشخص می کند. ذهن ناخودآگاه گفته های درونی شما را به عنوان دستور می پذیرد.
همواره با خودتان گفتگوهای مثبت، سودمند و موثر داشته باشید، حتی هنگامی که احساس خوبی ندارید.

120-قانون خوش بینی: نحوه ی تفسیر و توجیه تجربیاتتان، تفکرات و احساسات شما را شکل می دهد. اگر عادت کنید در هر موقعیتی به دنبال یافتن نقاط مثبت باشید موفق خواهید شد که یک نگرش فکری مثبت را برای خود پایه ریزی کنید و سرانجام هیچ چیز نمی تواند سد راهتان شود.


منبع : گروه 3 نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 1 چند است؟

ADVERTISING