دولت مصر به شهناز پهلوی تابعیت مصری داد

کد خبر 9935 - 1392 09 | تاریخ: 1437 روز پیش-1392/09/22 | ساعت: 18:24

محمد ابراهیم، وزیر کشور مصر، طبق یک فرمان دولتی به شهناز پهلوی، تنها فرزند مشترک محمدرضا پهلوی آخرین پادشاه ایران و همسرش ملکه فوزیه، تابعیت مصری داد.

به گزارش 3نشانه از تاریخ ایرانی به نقل از دویچه‌وله، اعطای تابعیت به شهناز پهلوی با استناد به ماده سوم قانون شماره ۱۵۴ مصوب سال ۲۰۰۴ در زمینه قوانین مربوط به شهروندی مصر صورت گرفته است.

شهناز پهلوی در تاریخ ۵ آبان سال ۱۳۱۹ مطابق با ۲۷ اکتبر سال ۱۹۴۰ در تهران به دنیا آمد. مادر وی فوزیه، دختر ملک فواد اول، پادشاه مصر بود که در سال ۱۹۳۹ به ازدواج محمدرضا پهلوی، به هنگام ولیعهدی وی، درآمد.

ازدواج فوزیه و محمدرضا پهلوی که به خواست پدران آن‌ها صورت گرفته بود، تنها ۶ سال دوام یافت. شاهزاده فوزیه پس از جدایی ایران را ترک کرد. او ۱۱ تیرماه امسال (۱۳۹۲) در سن ۹۱ سالگی در اسکندریه درگذشت.

شهناز پهلوی در سال ۱۳۳۶ با اردشیر زاهدی ازدواج کرد. حاصل این پیوند که ۷ سال به طول انجامید دختری به نام مهناز زاهدی است.

شهناز پهلوی پس از آن با خسرو جهانبانی ازدواج کرد. پس از وقوع انقلاب در ایران او به خارج از کشور مهاجرت کرد و اکنون ساکن سوئیس است. او دارای تابعیت سوئیسی نیز هست.


منبع : خبرآنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 12 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار